کد خبر: 733411 A

یعقوبی خبر داد:

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد از توزیع 235 هزار اصله نهال رایگان مثمر و غیر مثمر در هفته درختکاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، مهدی یعقوبی امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته درختکاری برگزار شد، افزود: هفته درختکاری با هدف ترویج کاشت و نگهداری از درختان از فردا چهارشنبه ۸ اسفند آغاز و تا ۱۵ اسفند ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در این مدت در هر منطقه شهرداری برنامه مراسم درختکاری با اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

یعقوبی گفت: در هفته درختکاری ۳۸ غرفه در مناطق مختلف شهر اقدام به توزیع نهال رایگان و ارائه مشاوره به شهروندان خواهند کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین مشاوران حوزه آب با مشارکت جمعیت ناجیان آب در طول هفته در درختکاری از ساعت ۹ تا ۱۳ آموزش های لازم را در خصوص نحوه درست آبیاری به شهروندان ارائه خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۸۰ هزار اصله درخت توزیع شد، اظهار کرد: امسال در هفته درختکاری ۲۳۵ هزار اصله درخت برای توزیع در نظر گرفتیم که 110 هزار اصله درختان مثمر است.

وی ادامه داد: حداقل عرصه پیش‌بینی شده برای درختکاری ۹ هکتار در سطح مناطق و ۶ هکتار در حوزه پارک‌ها و فضای سبز و در مجموعا ۱۵ هکتار است.

یعقوبی گفت: برای هفته درختکاری و طرح خانه تکانی در مجموع ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت خدمات شهری افزود: مراسم روز درختکاری علاوه بر روزهای هفته در مناطق جمعه 10 اسفند و 15 اسفند به صورت نمادین با حضور مسئولان و تشکل های مردمی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه درختکاری تنها در هفته درختکاری انجام نمی‌شود، اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۸۸ هزار اصله نهال‌های بومی در عرصه کمربند سبز به مساحت ۱۷۶ هکتار کاشته شده است.

شهرداری فضای سبز مشهد معاون روز درختکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر