کد خبر: 733101 A

وزیر ورزش و جوانان:

وزیر و ورزش و جوانان با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب موسوم به بیانیه گام دوم گفت: حل مشکلات جوانان اولویت جدی وزارت ورزش و جوانان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود سلطانی فر، در کنگره ملی مسائل اجتماعی جوانان استان یزد با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: توجه نظام و مسئولان همواره بر پاسخگویی به نیازهای اساسی جوانان و رفع مشکلات و چالش‌های آنها بوده است.

وی با بیان اینکه دست اندرکاران نظام اسلامی در تدوین برنامه‌های بلندمدت و سیاست های کلی مرتبط با برنامه های توسعه نگاه ویژه ای به حوزه جوانان داشته اند، ادامه داد: مقام معظم رهبری موضوع جوانان را یک موضوع ملی می‌دانند و تاکید دارند که همه برای حل مشکلات این حوزه ضمن مسئولیت پذیری، نگاه ویژه ای هم داشته باشند.

سلطانی فر با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب و توجه به جهاد علمی، ارتقای سطح آموزش و پژوهش و استفاده از ظرفیت جوانان اضافه کرد: در این بیانیه توجه خاصی به جوانان شده و خواسته شده تا از ظرفیت نیروی جوان کشور در کنار تجربه پیشکسوتان برای رشد و تعالی نظام استفاده شده و امور به جوانان واگذار شود.

وی با انتقاد از بی‌توجهی به رشد کمی در آموزش عالی کشور عنوان کرد: نتیجه این کم توجهی ضعف در مهارت آموزی نظام آموزشی است که ورود جوانان به بازار کار را به تاخیر انداخته و نتایجی را به دنبال داشته که از جمله آن بالا رفتن سن ازدواج است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به بروز آسیب های اجتماعی در جوانان ناشی از بی توجهی به برخی موارد بیان داشت: رفتارهای پر خطر در گروهی از جوانان در مناطق روستایی و حاشیه شهرها بخش عمده ای از مشکلات جوانان است که در نتیجه چنین رویه و سیاست هایی رخ داده است.

سلطانی فر، پایین بودن مهارت های زندگی و آموزش های لازم در سبک زندگی جوانان، تعارض در قوانین و مقررات کشور با نیازهای جوانان و کم توجهی به نقش آنان در حل مشکلات و مهاجرت نخبگان را از جمله مواردی دانست که برای نسل جوان چالش و مشکل شناخته شده و گفت: وزارت ورزش و جوانان به عنوان یک اولویت جدی برای ارائه راهکارهای عملیاتی و راهبردی اقداماتی را انجام داده است.

وی با اشاره به رویکردهای وزارتخانه برای حل مشکلات جوانان عنوان کرد: ساماندهی امور جوانان با رویکرد سیاستگذاری و پایش و تجمیع دستگاه های اجرایی مربوطه همچنین هماهنگی و ساماندهی برنامه های اوقات فراغت جوانان از جمله رویکردهایی است که در آن توجه به تعالی بخشی ابعاد شخصیتی و هویتی جوانان مورد توجه قرار گرفته است.

یزد جوانان همایش وزیر ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر