کد خبر: 731703 A

در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تایباد؛

جلسه بررسی موانع و مشکلات اجرای طرح‌های مثلث توسعه اقتصادی تایباد با حضور مدیران استانی، مدیران اجرای و سرمایه گذاران شهرستان در محل فرمانداری تایباد برگزار شد.

به گزارش ایلنا از تایباد، طی این جلسه که به مدیریت فرماندار تایباد برگزار شد، مشکلات بیش از 50 بنگاه اقتصادی در این منطقه بررسی و در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار تایباد گفت: اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی که به همت دولت طراحی شده است و در دستور کار قرار گرفته، عاملی برای توانمند سازی مردم و جوامع محلی و روستایی خواهد بود.

حسین شرافتی راد افزود: این شهرستان با توجه به داشتن مزیت های منحصر به فرد شامل مرز دوغارون که بستری مناسب برای توسعه اقتصادی، تجاری و اشتغال است و همچنین  موقعیت استراتژیک و امنیتی و از همه مهمتر مرزنشینان توانمند باید متفاوت از سایر نقاط کشور اداره شود.

وی بیان کرد: به منظور توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در این منطقه باید موانع و مشکلات سرمایه گذاران رفع شده و در جهت جذب سرمایه گذار تلاش کرد که برای این مهم ابتدا باید زیرساختهای اولیه تامین شود .

در ادامه هادی حقیقی، کارشناس امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: استفاده از ظرفیت های شهرستان، شناسایی سرمایه گذاران در بخش خصوصی بر اساس نیاز منطقه، فراهم کردن فرصت های لازم جهت جذب سرمایه گذار و رفع موانع موجود در این امور زمینه را برای توسعه اقتصادی فراهم می کند.

وی با اشاره به اهمیت مناطق مرزی در توسعه اقتصادی کشور افزود: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ ای برای توسعه این مناطق دارد، زیرا تقویت در مرزهای کشور به ویژه مرزهای شرقی که کانون صادرات در کشور هستند باعث رونق اقتصاد و اشتغال در جامعه می شود.

در ادامه این جلسه هر یک از سرمایه گذاران در وقتی که برایشان تعیین شده بود مشکلات خود را مطرح و نظرات و پیشنهادات را ارائه دادند و بلافاصله از طرف مسولان استانی و فرماندار شهرستان پیگیری و در دستور کار قرار گرفت.

اشتغال جامعه سرمایه گذاران مشکلات بنگاه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر