کد خبر: 731256 A

نوبخت خبر داد:

معاون رئیس جمهوری گفت: بالغ بر پنج هزار و 600 میلیارد تومان با 52 طرح در هفت حوزه برای شتاب‌بخشی به توسعه سیستان و بلوچستان به تصویب هیات دولت رسید.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت عصر امروز پنجشنبه در فرودگاه بین المللی زاهدان اظهار داشت: سفر به سیستان و بلوچستان با 2 هدیه از سوی هیات وزیران و رئیس جمهوری انجام می‌شود. بعد از سفری که معاون اول رئیس‌جمهوری در چند هفته قبل به این استان داشت مقرر شد ما یک برنامه کوتاه‌مدت حداکثر 2 و نیم ساله تا پایان دولت‌دوازدهم برای شتاب‌بخشی به توسعه این استان طراحی کنیم.

وی ادامه داد: طرح ویژه‌ای برای مسکن محرومان داریم که موافقت‌نامه‌ای را با همکاری کمیته امداد امام(ره)، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه برای ساخت 12 هزار واحد مسکونی برای خانوارهای کم درآمد و کسانی که ویژگی خاصی را که تعریف کردیم دارند ساخته می شود. مسکن محرومان در مدت زمان یک‌سال و در دهه فجر سال آینده افتتاح می‌شود.

نوبخت با اشاره به درآمدهای ناشی از تفاوت قیمت ارز گفت: بدون تردید ما از بابت تفاوت قیمت ناشی از نرخ ارز هر ریالی که کسب کنیم جزء سیاست‌های دولت است که آن را دقیقا به خود مردم برگرداند. بالغ بر 4 هزار و 500 میلیارد تومان در چند ماه گذشته مابه‌تفاوت ارزی که برای خوراک پتروشیمی و پالایشگاه ها و فولاد داشتیم به خود مردم در قالب بسته‌های جبرانی و حمایتی برگرداندیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر سیاستی برای سال آینده در این خصوص اعمال شود همه ی مابه‌تفاوت قیمت ارز به خود مردم برمی‌گردد. به‌طور نمونه 14 میلیارد دلار برای سال آینده آنچه که سال‌جاری در قالب بسته غذایی و حمایتی در حال اجرا داریم با ارز 4 هزار و 200 تومان برای 25 قلم کالای اساسی مردم درنظر گرفتیم. اگر این به هر رقم دیگری به‌جای 4 هزار و 200 تومان برسد مثلا به ارز نیمایی برسد 60 هزار میلیارد تومان منابع به دست می‌آید که تصمیم داریم همه‌ی آنها را به خود مردم برگردانیم.

وی بیان کرد: چنانچه کالاها با نرخ ارز 4 هزار و 200 تومان انجام شود در ارائه این اقلام از کالاهای اساسی در حد 60 هزار میلیارد تومان یارانه به صورت کالایی و غذایی بین مردم توزیع خواهد شد.

سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر