کد خبر: 730814 A

مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: طرح دانشنامه ازدواج با هدف آموزش مهارتهای زندگی و پیش از ازدواج به جوانان در آستانه ازدواج در یزد اجرایی می شود.

جلیل عفتی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، هدف از اجرای این طرح ترغیب عموم جامعه بویژه جوانان در شرف ازدواج به گذراندن کلاس های مهارتهای زندگی و پیش از ازدواج دانست.

وی با اشاره به اجرای این طرح برای اولین بار در کشور به صورت پایلوت در شهرستان میبد ادامه داد: با توجه به نتایج مثبت اجرای طرح دانشنامه ازدواج در شهرستان میبد و ضرورت گسترش این آموزش ها و مشاوره های پیش از ازدواج در شهرستان یزد نیز اجرای این طرح از 2 اسفندماه آغاز می شود.

مدیرکل بهزیستی استان یزد اضافه کرد: در آیین آغازین اجرای این طرح مدرسین مطرح بهزیستی به ارائه آموزش  مهارتهای زندگی می پردازند و پیش بینی برگزاری 20 کارگاه آموزشی ویژه عموم جوانان در دانشکده حضرت رقیه (س) و 6 کارگاه آموزشی ویژه عموم خانواده ها در پارک آزادگان یزد شده است.

عفتی با اشاره به ادامه طرح دانشنامه ازدواج در قالب کارگاه های آموزشی 16 ساعته طی سال آینده عنوان کرد: در نظر داریم در صورت تامین اعتیار این طرح را در کلیه شهرستان های استان گسترش دهیم.

وی افزود: آیین آغاز به‌کار طرح «دانشنامه ازدواج» ویژه جوانان در آستانه ازدواج فردا پنجشنبه، ۲ اسفندماه با حضور آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد و جمعی از مسئولان استان برگزار می شود.

به گزارش ایلنا؛ این طرح با همکاری سازمان بهزیستی، دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در شهر یزد آغاز می شود.

ازدواج یزد آموزش خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر