کد خبر: 730449 A

سردار مؤیدی تاکید کرد:

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: قاچاق دام تاثیر چندانی بر گرانی گوشت ندارد.

به گزارش ایلنا، سردار علی مؤیدی امروز سه شنبه در روستای صاحب الزمان (عج) خرم آباد در جمع خبرنگاران افزود: سهم قاچاق دام در گرانی گوشت شاید به درصد هم نرسد. دلیل گرانی گوشت باید از مسئولان و متولیان امر پرسیده شود. اینکه بخش کوچکی از دام از کشور خارج می‌شود را منکر نیستیم ولی تأثیری بر گرانی گوشت ندارد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور متذکر شد: اکنون قاچاق دام در سطح کشور وجود دارد اما خیلی قابل‌ توجه نیست و در حد تأثیرگذار بر گرانی گوشت نیست. مؤلفه‌های متعددی در ایجاد گرانی گوشت وجود دارد که به آنها در جای خودش باید بپردازیم. با این مؤلفه کاملا برخورد شده و ضوابط خوبی تعریف‌ شده، دستورات خوبی رئیس‌‌جمهور داده و دستگاه‌های متولی و مسئولان مبارزه کننده به جد برخورد می‌کنند و نسبت به گذشته شیب قاچاق دام خیلی کم شده است.

وی با اشاره به اینکه دام‌های کشف‌ شده از طریق تعزیرات حکومتی در اختیار وزارت جهاد قرار می‌گیرند، بیان کرد: نسبت به گذشته 20 تا 25 درصد افزایش کشف قاچاق در این زمینه داریم. در این راستا لرستان جزو استان‌هایی است که از نظر قاچاق دام مورد هدف قاچاقچیان است و به لحاظ نزدیکی به مرز غربی ایجاب می‌کند دست‌اندرکاران هوشیاری و مراقبت بیشتری داشته باشند.

مؤیدی یادآور شد: لرستان به لحاظ عشایری بودن و دامپروری مورد هدف قاچاقچیان است و محموله‌هایی نیز کشف‌شده ولی اتفاقات خوبی رخ‌ داده و شاید استان لرستان جز استان‌هایی بود که خیلی زود به این موضوع توجه کرد و اقدامات قابل‌توجهی در مهار قاچاق داشته است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: چون استان لرستان، استان دام‌پروری است، مردم و مسئولان باید مراقب باشند که قاچاقچیان و شبکه‌ها سرمایه مردم را به راحتی از استان خارج نکنند. لرستان در کشف قاچاق و مقابله جزو 2 یا 3 استان برتر کشور است.

مبارزه با قاچاق کالا و ارز قاچاق دام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور سردار علی مؤیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر