کد خبر: 730387 A

وزیر دادگستری متذکر شد؛

وزیر دادگستری گفت: اگر همدیگر را خیلی قبول نداریم تخریب‌ها و تضعیف‌ها را کنار بگذاریم تا شرایط سخت بگذرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیدعلیرضا آوایی در جلسه شورای اداری استان قزوین اظهار کرد: باید باور کنیم که شرایط فعلی کشور بسیار خاص و استثنایی است و باید دو کار خاص انجام دهیم که یکی وحدت خاص و ویژه بیش از پیش و دیگر تلاش خاص و خارج شدن از انجام کارهای عادی و متعارف و زندگی را وقف کار کردن است بدون اینکه بر سر مردم منتی بگذاریم.

وی افزود: همه به‌عنوان یک مجموعه در کشور کار می‌کنیم که عیوب و نواقصی هم داریم و شامل مدیران، جناح‌ها و گروه‌های مختلف می‌شویم.

سختی‌ها متوجه طبقات ضعیف است

وزیر دادگستری ادامه داد: اگر دست همدیگر را بگیریم و برای حل مشکلات کشور به هم کمک کنیم به‌رغم شرایط سختی که داریم اما قابل عبور است و جامعه آسیب جدی نخواهد دید گرچه گرفتاری‌ها و سختی‌هایی متوجه مردم به ویژه طبقات ضعیف است.

آوایی اضافه کرد: اگر همدیگر را خیلی قبول نداریم تخریب‌ها و تضعیف‌ها را فعلا باید کنار بگذاریم تا شرایط سخت بگذرد و اول نظام و حکومت بماند بعدا می‌توان تسویه حساب کرد.

وی خاطرنشان کرد: در کشور 150 تا 200 خانوار زندگی می‌کنند که پنج شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند و دعواهای ما را نمی‌توانند تحمل کنند، دلشان شکسته و ممکن است ما را  نفرین کنند.

این مقام قضایی بیان کرد: اگر به عنوان امر مشتبه، تری‌میلیاردر شویم آیا به خجالت جانبازان شیمیایی می‌ارزد؟ چرا که بیان می‌کنند مسئولان خیانت می‌کنند ما خجالت می‌کشیم.

002

قدرت، خواب انسان را سنگین می‌کند

وزیر دادگستری افزود: قدرت، مستی می‌آورد و خواب انسان را سنگین می‌کند این در حالی است که اگر اشتباه کنیم سنگین است که آن را بپذیریم و فکر می‌کنیم هیچ‌کس حق ندارد ما را نقد کند که این روحیه انسان را به زمین می‌زند و این مهم موجب شده بعضی افراد سر از زندان درآورند.

آوایی ادامه داد: مردم با رهبری و رئیس‌جمهور و خیلی هم با وزرا سر و کار ندارند بلکه بدنه حکومت منشأ قضاوت مردم در مورد کلیت نظام است که شامل مأمور راهنمایی و رانندگی، کارمند ادارات مختلف اجرایی و قضایی و غیره که با مردم در ارتباط هستند، می‌شود که می‌توانند عمر نظام را به لطف الهی طولانی کنند و یا همه را با هم نابود کنند.

وی اضافه کرد: لازم است مسؤولان به بدنه ادارات خود همواره تذکر دهند و نیاز داریم در ادارات و بخش‌های مختلف به خاطر موقعیت‌های اجتماعی گرفتار غفلت نشویم و به کشور آسیب نزنیم.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: بدترین خبری که می‌شنوم این است که مسئولی به اتهام موضوعی دستگیر شود که با توجه به داشتن حکومت اسلامی و شهدای بسیار به‌عنوان پشتوانه نظام، این امر شرم‌آور، سنگین و موجب سرافکندگی است که به مستی، غفلت و عدم توجه به جایگاه مسئولان برمی‌گردد.

وزیر دادگستری بیان کرد: برخی اوقات به جای اینکه مسئولان جامعه را با خود به سمت بهشت ببرند، برخی سر از زندان درمی‌آورند. کسانی که مسئولیت دارند باید شخصیت جامع پیدا کنند وگرنه گیر می‌افتند. اگر هر کدام از مسئولان نقصی داشته باشند و کم بگذارند به کار و رسالت آنها آسیب می‌رسد.

000

انواع مدیر در کشور داریم

وی ادامه داد: مدیرانی داریم که دست‌پاک و سلامت هستند اما خیلی بی‌خیال بوده و در زمینه مشکلات ایجاد شده در کشور خیلی حساسیتی ندارند که معمولا کم توفیق هستند.

این مقام قضایی اضافه کرد: مدیرانی داریم که کاردان هستند اما دلسوز نیستند و اهل مایه گذاشتن از خود نیستند گرچه بر کار خود مسلط هستند که معمولا ناموفق هستند.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: برخی مدیران عالم و دست‌پاک هستند اما از فضایل انسانی مانند تواضع و فروتنی با مردم بی‌بهره هستند که معمولا این نوع مدیران وجاهت و محبوبیتی ندارند.

آوایی تصریح کرد: مدیرانی هم داریم که قائل به مشورت نیستند و خود را عقل کل می‌دانند حتی زحمتکش هستند و تلاش می‌کنند اما معمولا زمین خورده هستند و استبداد رأی دارند و خود را در حدی می‌بینند که مستغنی از مشورت هستند.

دادگستری سید‌علیرضا آوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر