کد خبر: 730362 A

صیدی‌نژاد خبر داد:

معاون حفظ کاربری و یکپارچگی سازمان امور اراضی گفت: طی 10 ماهه امسال، 36 هزار فقره تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در کشور مورد شناسایی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فرید صیدی‌نژاد امروز سه‌شنبه در آئین راه‌اندازی نخستین یگان حفاظت از اراضی کشاورزی کشور در قزوین افزود: این مدت 9 هزار و 930 توقف عملیات تغییر کاربری اراضی اجرا شده است. در حال حاضر 6 هزار و 780 فقره حکم قلع و قمع وجود دارد که باید اجرا شوند.

معاون حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی گفت: در حال حاضر 341 تیم گشت مراقبت از اراضی کشاورزی در نقاط مختلف کشور فعال هستند.

وی یادآور شد: یگان حفاظت از اراضی کشاورزی با هدف پیشگیری از جرم راه اندازی شده که سامانه 131 نیز در همین راستا است.

این مسئول با اشاره به لزوم جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی، گفت: در تعطیلات نوروز افراد با برنامه اقدام به ساخت و ساز در اراضی کشاورزی می‌کنند که باید در این خصوص بیش از گذشته به مقابله با سودجویان پرداخت.

صیدی نژاد با بیان اینکه با متعرضان به زمین‌های کشاورزی با قاطعیت برخورد می‌شود چراکه این اراضی محدود هستند و امنیت غذایی جامعه را تامین می‌کنند، اضافه کرد: امروز از زمین خواری به کوه خواری و دریا خواری رسیده‌ایم که باید از این اقدامات جلوگیری کرد.

کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر