کد خبر: 729821 A

منوچهر حبیبی خبر داد:

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: متکدیان با سوءاستفاده از حس انسان دوستی مردم به درآمدهای زیادی دست پیدا می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی امروز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار استان قزوین که در استانداری برگزار شد، افزود: با رصد درست اوضاع کودکان خیابانی که تابعیت ایرانی دارند می‌توان دریافت که این قشر از جامعه به کدام دستگاه حمایتی وابسته هستند و چرا دستگاه مربوط در ایفای وظایف خود در این زمینه موفق نبوده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: در موارد خاص تکدی‌گری می‌توان از دستگاه قضایی برای ساماندهی این افراد کمک خواست تا به صورت قانونی با این معضل اجتماعی برخورد لازم صورت گیرد.

حبیبی افزود: متاسفانه بی‌توجهی به امور متکدیان خیابانی موجب شده که افراد مشغول به این حرفه منبع درآمدی خوبی را به جای کار و تلاش در جامعه پیدا کرده و با سوء‌استفاده از حس انسان‌دوستی مردم به افراد متمکن جامعه تبدیل شوند.

وی اضافه کرد: اگر دستگاه‌های متولی در چارچوب وظایف خود برای مبارزه با تکدی‌گری اقدام کنند، این‌گونه درآمدزایی‌های نامشروع بدون هیچ‌گونه معضل اجتماعی بزودی در قزوین جمع خواهد شد.

حبیبی خاطرنشان کرد: متاسفانه به کارگیری کودکان در این نوع کسب درآمد روح مردم را آزرده کرده و سیمای شهری را نابسامان می‌کند بنابراین باید با حرکت سریع و قاطع هرچه زودتر این ناهنجاری اجتماعی را از میان برد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با تاکید بر موثر بودن کارهای فرهنگی در این زمینه، افزود: باید جامعه را با فرهنگ‌سازی نسبت به این معضل هوشیار کرد تا راه های رسمی و مناسبی را برای کمک به نیازمندان واقعی انتخاب کنند.

این مسئول اضافه کرد: فرهنگ‌سازی در این زمینه موجب از بین رفتن بازار کار این افراد شده و آنها را به مراکز خدمات رسان برای اشتغال به کارهای درست اجتماعی هدایت می‌کند.

استان قزوین دستگاه قضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر