کد خبر: 729791 A

علی افشارپور خبر داد:

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به توزیع گوشت در راستای تنظیم بازار گفت: توزیع گوشت منجمد گوساله برای کنترل بازار یزد به صورت چرخشی انجام می شود.

علی افشارپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: توزیع گوشت گرم گوسفندی و منجمد گوساله در سطح شهر یزد و شهرستان‌های استان از طریق فروشگاه‌های منتخب در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در 23 مرکز از شهر یزد توزیع گوشت منجمد گوساله با حضور بازرسان انجام می‌شود، ادامه داد: در راستای تعدیل قیمت‌ها، توزیع گوشت قرمز تنظیم بازار به ‌طور مستمر ادامه دارد و تا پایان سال تداوم خواهد داشت.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه به‌دلیل گرانی و افزایش قیمت گوشت گرم استقبال مردم از گوشت منجمد خوب است، اضافه کرد: اکثر مراجعان توانستند در زمان توزیع، گوشت دریافت کنند و مشکلی در روند عرضه نبود.

وی همچنین از تلاش و رایزنی برای افزایش سهمیه گوشت استان خبر داد و گفت: مجموعه تنظیم بازار استان و نهادهای مربوطه به‌‌طور جدی در تلاش هستند تا کنار افزایش سهمیه استان از گوشت‌‌های وارداتی همچنین تأمین بهتر و بیشتر نهاده‌های دامی با قیمت دولتی، در امر توزیع نیز گسترده‌ تر و هماهنگ‌ تر اقدام کنند.

افشارپور قیمت توزیع گوشت منجمد را به ازای هرکیلو گرم 28 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: در تلاشیم برای توزیع گوشت با استفاده از سامانه اقدام شود به این شکل که سرپرستان خانوار سهمیه ای دریافت کنند و بتوانند بر اساس نیاز تعریف شده تهیه کنند تا از ازدحام جمعیت و صف کشیدن نیز جلوگیری شود.

وی زمان بهره برداری از این سامانه را تا دهه نخست اسفند ماه اعلام کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با واردات دام زنده و گوشتی که دولت در حال حاضر برای برای مصرف مردم تامین می کند قطعا این مشکلات رفع خواهد شد و حتی نیازی هم به استفاده از سامانه نیست.

تنظیم بازار یزد توزیع گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر