کد خبر: 729178 A

سرپرست منطقه 9 شهرداری کرج گفت: پروژه جهان چیت در راستای آزاد سازی املاک واقع در مسیر تملک طرح های شهری در قلب کرج کلید خورد.

به گزارش ایلنا، آرش یگانی، اظهار کرد: در راستای آزاد سازی املاک واقع در مسیر تملک طرح های شهری؛ این پروژه یکی از مهم‌ترین و بزرگترین اقدامات در حال انجام است که پس از نزدیک به یک دهه تلاش و پیگیری مسئولان منطقه 9 در قلب کرج کلید خورده است.

وی در تشریح اقدامات اخیر املاک منطقه 9 از توافق جدید این منطقه در خصوص اقدامات اولیه تملک و اخذ سند سهمی اراضی کارخانه جهان چیت با اداره املاک و مستغلات بنیاد مستضعفان  استان البرز سخن گفت.

این مسئول ادامه داد: در همین راستا جلسه‌ای متشکل از مسئولان شهرداری کرج و منطقه همچنین مسئولان اداره مذکور برگزار شد که  با توافق بعمل آمده و با توجه به پیگیری ها و مکاتبات صورت گرفته  از سنوات قبل، موضوع تملک واخذ سند سهمی در اراضی جهان چیت به متراژ حدود 60 هزار مترمربع در قلب کرج بنام شهرداری به تصویب رسید.

وی  اضافه کرد: پس از تاکید اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کلانشهر کرج  و با نظارت و پیگیری های منطقه ۹ شهرداری کرج، تخلیه و تخریب املاک واقع در این  پروژه به منظور احداث فضای های مناسب شهری در دستور کار قرار گرفت.

یگانی عنوان کرد: از مزایای خوب این طرح  می توان به بالا بردن سرانه فضای سبز ایجاد اماکن  تفریحی، احداث پارک، احداث فضای های فرهنگی، تعریض و احداث و اصلاح هندسی  معابر و کاهش بار ترافیکی خیابان شهید بهشتی، معابر اصلی محله چهارصددستگاه بلوار علامه جعفری، بالا بردن سرانه فضای سبز و احداث فرهنگ سرا و خانه هنر در نقطه مرکزی شهر کرج اشاره کرد.

 

شهرداری کرج جهان چیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر