کد خبر: 729005 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه‌های بارشی از نیمه غربی، مرکزی و همچنین ورود یک سامانه جدید از نوار غربی، در بیشتر استان‌ها بارندگی پیش بینی می‌شود.

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی در تشریح آخرین وضعیت آب و هوا کشور اظهار داشت: امروز شاهد بارش‌های پایانی سامانه‌ای که دیروز در نیمه غربی و مرکز کشور فعال بود، هستیم به ترتیبی که در استان‌های خراسان شمالی و رضوی به شکل بارش برف و باران خواهد بود. همچنین در شمال هرمزگان، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و جنوب خراسان جنوبی این بارش‌ها به شکل رگبار و رعد و برق نمایان می‌شود.

ضرابی افزود: البته همزمان با فعالیت این سامانه از نوار غربی کشور یک سامانه بارشی دیگر وارد کشورمان شده است و در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان و مرکزی انتظار بارندگی داریم و بارش‌ها در مناطق کوهستانی و سردسیر به شکل برف خواهد بود که موجب لغرندگی جاده‌های کوهستانی می‌شود.

وی ادامه داد: پدیده دیگر وزش باد‌های شدید در جزایر جنوبی خلیج فارس ازجمله قشم، سیری و لاوان خواهد بود که سرعت وزش باد تا ۴۰ کیلومتر نیز می‌رسد و باعث می‌شود خلیج فارس در بخش‌های مرکزی، شرقی و تنگه هرمز آب‌های مواج و متلاطم داشته باشد و پیش‌بینی می‌شود ارتفاع موج حتی تا دو و نیم متر برسد و مناسب حرکت قایق‌های تفریحی و سبک نخواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: انتظار داریم فردا با جنوبی شدن جریان باد‌ها بر روی سواحل دریای خزر دمای هوا ۴ تا ۶ درجه افزوده شود.

استان های کشور خلیج فارس سازمان هواشناسی وزش باد استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر