کد خبر: 728431 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس شورای هماهنگی شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب از راه‌یافتن 20 روستا به مرحله نهایی در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران خبرداد.

سعید صوفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: در پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران ۱۴۰۶روستا و آبادی عشایری از تمامی استان‌های کشور موفق به ارسال آثار خود به دبیرخانه مرکزی این جشنواره شدند که نسبت به سال گذشته هم از نظر کمیت برنامه‌ها و روستاهای شرکت کننده و هم از نظر کیفیت طرح‌های معرفی شده رشد قابل توجهی داشته است.

صوفی افزود: در طرح‌های ارسالی برای این دوره از برگزاری جشنواره، به خصوص در حوزه محتوایی و مستند سازی الگوهای جدیدی ارائه شده است.

رئیس شورای هماهنگی شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب عنوان کرد: داوری این جشنواره در چهار مرحله صورت گرفت و ۴۳ روستا به مرحله نیمه نهایی داوری این جشنواره راه یافتند و پس از داوری این مرحله  هئیت داروان این جشنواره ۲۰ روستا  را  برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب کردند که پس از داوری نهایی ۱۰ روستا به عنوان روستای برگزیده و ده روستا به عنوان روستاهای تقدیری انتخاب خواهند شد.

نماینده مرکزی در شورای عالی استان ها ادامه داد: همچنین از سوی هئیت داوران این جشنواره یک روستا از روستاهای برگزیده ادوار قبل این جشنواره به عنوان برگزیده استمرار "برگزیده برگزیدگان" انتخاب می شود.

داور این جشنواره گفت: بیست روستای راه یافته به مرحله نهایی پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب از سراسر استان های کشور هستند.

وی اضافه کرد: مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران همزمان با پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران روز شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ در سالن همایش‌های بین المللی کتابخانه ملی ایران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و مسئولان کشوری و استانی و اهالی قلم و فرهنگ برگزار خواهد شد.

صوفی تصریح کرد: فراخوان پنجمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در ابتدای شهریور ماه ۱۳۹۷ از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب ایران اعلام شد. استقبال گسترده شهرها و روستاهای کشور از این برنامه باعث شد دو مرحله مهلت ارسال آثار این جشنواره تمدید شود.

 

اصفهان ایران رشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر