کد خبر: 727920 A

رزم حسینی مطرح کرد:

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مردم از سوء مدیریت‌ها به تنگ آمده‌اند، گفت: برای کاهش نارضایتی‌ها و تقویت امنیت، توانمند سازی جوامع محلی و توجه به اقتصاد خانوار در قالب تحقق اقتصاد مقاومتی اهمیت ویژه ای دارد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی در همایش عمومی فرماندهان و مدیران انتظامی استان که با حضور فرمانده انتظامی کشور در مشهد برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای امنیت و محکومیت حادثه تروریستی روز گذشته در استان سیستان و بلوچستان،گفت: 40 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی با همه تلخی و شیرین های آن گذشت.

وی افزود: در این مدت، برای این که بتوانیم در منطقه و دنیا سرافراز بمانیم هزینه هایی پرداخت کردیم و به جایگاه مطلوبی نیز دست یافته ایم.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در سایه تدابیر و رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا درحوزه امنیتی، موقعیت بسیار خوبی داریم و حوزه نفوذمان فراتر از مرزهای جغرافیایی کشور است.

رزم حسینی با اشاره به تاثیر امنیت در سایر حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشت: تمام این تلاش ها برای این است که ما بتوانیم از این فرصت برای عمران، رفاه و عزت مردم کشور تلاش کنیم.

وی به حضورچشمگیر و خودجوش مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن اشاره و خاطر نشان کرد: این مشارکت پیامی برای جهان و پیغامی برای مسئولان کشور داشت.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: پیام این حضور، برای جهانیان وفاداری و همراهی جدا نشدی مردم از نظام بود و پیغامش برای مسئولان این که ما با همه مشکلات پای کار نظام بوده و هستیم و آمدیم اما باید چالش ها برطرف شود.

رزم حسینی تاکید کرد: چالش دهه پنجم انقلاب اقتصاد است؛ اگر اقتصاد کشور قوام داشت به طور حتم تحریم ها آثار کمتری بر معیشت مردم می گذاشت.

وی با بیان این که ناکارآمدی های اقتصادی، تولید نارضایتی می کند؛ خاطر نشان کرد: مردم که گناهی ندارند بلکه از برخی سوء مدیریت ها به تنگ آمده و اعتراض می کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت های کاری من در استان، گفتگو با مخالفان و معترضان است؛ چرا که معتقدیم با گفتمان، موضوعات قابل حل شدن است. رزم حسینی افزود: برای کاهش نارضایتی ها و تقویت امنیت، توانمند سازی جوامع محلی و توجه به اقتصاد خانوار را به عنوان یک اولویت دیگر در قالب تحقق اقتصاد مقاومتی دنبال کرده و می کنیم.

وی ادامه داد: به همین منظور با اجرای مثلث توسعه اقتصادی و تقسیم استان به 12 منطقه، این طرح را در خراسان رضوی با انتخاب معین های اقتصاد مقاومتی دنبال کرده ایم. استاندار خراسان رضوی گفت: موفقیت اجرای این طرح در گرو همراهی تمامی ارکان حکومت و نظارت و فرهنگ سازی ائمه جمعه و علماست؛ از این رو تقویت همراهی و همراهی بین تمامی اجزا حکومت را به عنوان دیگر اولویت دنبال می کنیم.

رزم حسینی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به توفیقات امنیتی نیروی انتظامی در استان، تاکید کرد: با توجه به حساسیت این استان به لحاظ تردد سالانه بالغ بر 30 میلیون زائر داخلی و خارجی و همچنین همجواری با مرز، تقویت ساختار نیروی انتظامی به ویژه مرزبانی خراسان رضوی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله پلیس در استان، از برگزاری مراسم دهه پایانی ماه صفر و راهپیمایی یوم الله 22 بهمن بدون هیچ گونه مورد سوء امنیتی، به عنوان دو نقطه تاریخی و مهم یاد کرد.

سردار محمد کاظم تقوی از جمع آوری بیش از دو هزار معتاد متجاهر از سطح شهرستان مشهد از زمان ورود استاندار خراسان رضوی به استان به عنوان دیگر اقدام شاخص یاد کرد و افزود: با اجرای این طرح آمار جرائم و سرقت خرد کاهش چشمگیری داشته است.

نیروی انتظامی استاندارخراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر