کد خبر: 727752 A

میرمحمدی وکیل کارگران هپکو به ایلنا خبرداد:

وکیل جمعی ‌از کارگران هپکو ‌از صدور حکم برائت برخی از کارگران در دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی خبر داد.

به گزارش ایلنا از اراک، سید سعید میرمحمدی در گفت وگو با ایلنا با بیان این‌خبر‌ گفت: کارگران هپکو که در دادگاه بدوی به حبس تعلیقی محکوم شده بودند در دادگاه‌ تجدیدنظر تبرئه شدند.

وی افزود: پانزده تن از کارگران شرکت هپکو اراک که در خرداد ماه سال جاری در اعتراض به معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت شرکت دست به تجمع اعتراضی زده بودند، توسط شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری دو اراک جمعاً به ۲۴ سال و ۶ ماه حبس و ۱۱۱۰ ضربه شلاق محکوم شدند. احکام صادره که به صورت گروهی که در دادگاه بدوی صادر شده به مدت ۵ سال تعلیق شده بود. 

میر محمدی بیان داشت: اسامی این کارگران، مجید لطیفی، بهروز حسنوند، حمیدرضا احمدی، امیر هوشنگ پور فرزانگان، مرتضی عزیزی، هادی فاضلی، ابولفضل کریمی، فرید کوهدانی، مجید یحیایی، امیر فتاح‌پور، یاسر قلمی، امیر فرید افشار، مهدی عابدی، علی ملکی و بهروز ولاشجردی اعلام شده است.

وی عنوان کرد: این کارگران در دادگاه بدوی به اتهام «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات و تظاهرات غیر قانونی» به یک سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند.

وکیل برخی از کارگران هپکو گفت: علاوه بر آن هادی فاضلی، امیر فریدافشار و ابولفضل کریمی هر یک از بابت اتهام «معاونت در اخلال در نظم عمومی از طریق تحریک کارگران» به ۶ ماه حبس و از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» هر یک به ۱ سال حبس محکوم شده بودند و همچنین بهروز حسنوند نیز از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

وی اضافه کرد: هفت تن از این کارگران، بابت اتهام «معاونت اخلال در نظم عمومی» و یک تن بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند که اجرای مجازات مذکور در متن رأی به استناد ماده ۴۶ قانون مجازات اسلامی به مدت ۵ سال معلق و تعلیق شد که با اعتراض به رای صادره در دادگاه تجدید نظر تبرئه شدند و در خصوص اتهام برخی از آنها تحت عنوان تبلیغ علیه نظام که در دادگاه بدوی محکوم شده بودند، حکم‌نقض شده ولی این اتهام برای رسیدگی چون در صلاحیت دادگاه انقلاب است به این دادگاه ارجاع شده است.

سعید میرمحمدی وکالت کارگران هپکو را به صورت رایگان به عهده گرفته است.

هپکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر