سرخط خبرها:
کد خبر: 727325 A

از سوی دبیرخانه جشنواره هفتم؛

هفتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین خلیج فارس با معرفی هیات داورانِ از سوی دبیرخانه، از امروز رسما آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا، حمید کاکاسلطانی، جهانشیر یاراحمدی و محمدرضا شهبازی، هیات داوران هفتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولین خلیج فارس را تشکیل می دهند.
 
حمید کاکاسلطانی، متولد 1348 هنرپیشه و کارگردان سینمای ایران است. او تحصیلاتش را در رشته دکترای فلسفه هنر در دانشگاه همدان به پایان برده و نزدیک به 15 فیلم سینمایی بازی کرده است. کاکاسلطانی عضو هیات‌ علمی دانشگاه بوده و فعالیت هنری خود را در سال 77 با نویسندگی کتاب‌های «سد معبر» و «آشغال رو زمین نریز» آغاز کرد و کارگردانی فیلم‌های «سد معبر»، «آشغال رو زمین نریز»، «پزشک پوشالی» و «صدایم کن فاطمه» را در کارنامه کاری خود دارد. وی در 8 سریال تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته و برنده جوایز جشنواره‌های ملی و بین‌المللی است.
 
جهانشیر یاراحمدی کارشناس ارشد تئاتر، بازیگر، پژوهشگر تئاتر است. بازی در بیش از سی نمایش صحنه ای و حضور در جشنواره‌های تئاتر فجر، دفاع مقدس، ایران‌زمین، سوره ماه، تک، منطقه‌ای، کسب افتخارات متعدد در زمینه بازیگری از جشنواره‌های معتبر ملی و منطقه‌ای، سخنران بیش از سی سمینار پژوهشی در گستره ملی و بین المللی؛ انتشار کتب پژوهشی: نمایش در بوشهر از اغاز تا امروز، ادبیات نمایشی در بوشهر،تعزیه و تعزیه خوانی در بوشهر،نمایش در خارگ، زن و آیین در جنوب ایران، داوری جشنواره های متعدد استانی ،ملی و منطقه‌ای، عضو شورای نظارت بر تئاتر استان بوشهر در ادوار مختلف از 1382 تا کنون، رییس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر از 1393 تاکنون در کارنامه وی است.
 
محمدرضا شهبازی، متولد رامهرمز- تخصص: کارگردان، بازیگر و نویسنده- تحصیلات: کارشناسی بازیگری، کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشکده هنر و معماری و دکترای مردم شناسی تئاتر دارد. او چندین نمایش را نگارش و کارگردانی کرده است. او در کارنامه خود موفق به دریافت عنوان بهترین کارگردانی از جشنواره حوزه هنری اراک برای نمایش «هابیل و قابیل»، دریافت عنوان بهترین کارگردانی از جشنواره بنیاد شهید برای نمایش «در سرزمین خورشید»و... شده است. وی همچنین داور جشنواره بهار آزادی بوشهر؛ 1385 – 1378، داور جشنواره تئاتر کارگاهی بوشهر؛ 1380، داور جشنواره تئاتر استانی سوره بوشهر؛ 1381، برگزاری یک دوره جشنواره فیلم کوتاه(نور) در بوشهر؛1382 و داور جشنواره تئاتر استانی زنجان؛ 1384 و ... بوده است.
 
یادآور می‌شود، هفتمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین خلیج فارس به دبیری فرهتد فیاض بخش، 24 تا 27 بهمن ماه در بوشهر برگزار می‌شود.
جهانشیر یاراحمدی حمید کاکاسلطانی محمدرضا شهبازی هفتمین جشنواره منطقهای تئاتر معلولین خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر