کد خبر: 726848 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس هواشناسی گفت: موج فعلی بارش‌ها فردا پیش از ظهر­­ کشور را ترک می‌کند و موج بعدی از غروب پنجشنبه وارد کشور می‌شود که با بارش‌های مناسبی همراه خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمد اصغری با بیان این مطلب افزود: بارش‌های ناشی از موجی که­­ هم اکنون در کشور فعال است تمام نشده و امروز نیز بستر برای وقوع بارش‌های سیل آسا در استان‌های جنوبی و نیمه شرقی کشور فراهم است که می‌توان به استان‌های هرمزگان، کرمان، شرق بوشهر، شرق فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی جنوبی و شمالی و سواحل دریای خزر اشاره کرد.

وی گفت: این سامانه بارشی با وزش باد همراه است که مسافران با عبور از گردنه‌ها با کولاک برف مواجه خواهند شد، ضمن اینکه وزش باد باعث­ می‌شود در جنوب شرق با خیزش گرد وخاک همراه باشد و منجر به ­کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود.

کارشناس هواشناسی افزود: در نیمه غربی با وجود رطوبت و سرمای هوا، مه پدیده­ غالب در گردنه‌ها خواهد بود؛ ضمن اینکه این موجی که هم اکنون در کشور فعال است باعث ریزش بارش در نیمه شرقی خواهد شد اما­ فردا پیش از ظهر­ ایران را ترک خواهد کرد.

وی گفت: موج بعدی پنجشبنه وارد کشور می‌شود که بارش‌های خوبی به همراه خواهد داشت و در چند نوبت کل کشور را دربر می‌گیرد.

اصغری­ افزود: البته در پایتخت امروز پیش ازظهر و همچنین فردا پیش‌ازظهر ­هوا آرام است و این آرامش هوا در کلانشهرهایی مانند تهران، اصفهان، تبریز و کرج و سنندج باعث افزایش غلظت آلاینده ها می ­شود.

ایران سازمان هواشناسی مسافران هواشناسی برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر