کد خبر: 726326 A

ایران‌نژاد خبر داد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبیک گفت: با اقدام به موقع نیروهای این سازمان مازوت ناشی از واژگونی دستگاه نفت کش در شهرستان پاکسازی شد و از نشت آن به اراضی منطقه جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد ایران‌نژاد روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: این نفت‌کش، سوخت مازوت را از استان اراک به مقصد نیروگاه شهید رجایی بارگیری کرده بود ولی در جاده قدیم قزوین به آبیک حوالی روستای کوندج واژگون شد.

وی افزود: کارشناسان این سازمان بعد از دریافت گزارش واژگونی تانکر حامل مازوت به سرعت در محل حادثه حضور یافته و در راستای جلوگیری از آلودگی آب و خاک و نشت مازوت به اراضی منطقه وارد عمل شدند.

این مسئول گفت: با همکاری کارشناسان محیط زیست و نیروهای امدادی مازوت تخلیه شده در حاشیه جاده با استفاده از یک دستگاه لودر با خاک مخلوط شد و به منظور انتقال به مکان مورد تایید محیط زیست در حاشیه جاده انبار گردید.

وی با بیان اینکه با اقدام به موقع سازمان محیط زیست از نشت مازوت به اراضی اطراف جلوگیری به عمل آمد، افزود: این سازمان در اسرع وقت برای انتقال خاک های آلوده به سایت مجاز دریافت پسماند صنعتی اقدام خواهد کرد.

شهرستان آبیک با مرکزیت شهری به همین نام در 55 کیلومتری شرق قزوین قرار دارد.

 

ایران حفاظت محیط زیست محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر