کد خبر: 726101 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: موج جدید بارش‌ها از فردا وارد کشور می‌شود و شاهد بارندگی‌های قابل توجهی در بخش های مرکزی، غرب و شمال غرب کشور خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، محمد اصغری، با اعلام این خبر افزود: موج قبلی که از پنجشنبه وارد کشور شد آذربایجان‌های غربی، شرقی، کردستان، کرمانشاه، البرز، تهران، همدان، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری و در شاخه شمالی به شمال شرق رسید که از این بارش‌ها اغلب استان‌های شمالی و غربی‌کشور بهره‌مند شدند و در ادامه نیز خراسان شمالی، گلستان، مازندران، خراسان رضوی از این موج بارش‌ها بهره مند می‌شوند.

وی گفت: البته در خراسان جنوبی و یزد سرعت بارش‌ها در شاخه جنوبی ضعیف است، اما رطوبت هوا مناسب است و هرچه زمان به پیش می‌رود رطوبت هوا قابل توجه می‌شود بطوری که انتظار می‌رود از امروز تا چهارشنبه در بوشهر، فارس، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان بارش‌ها قابل توجه باشد.

کارشناس هواشناسی افزود: این موج در جنوب باعث متلاطم شدن آب‌های خلیج فارس می‌شود بطوری که ارتفاع موج در مرکز تا یک و نیم متر نیز خواهد رسید.

وی گفت: البته طی روز‌های آینده بارش‌ها به اصفهان، تهران و به بخش‌های غرب و شمال غرب و مرکز نیز می‌رسد.

اصغری افزود: البته یک وقفه داریم و از فردا موج بعدی وارد عمل می‌شود و هرچه به داخل‌ می‌آید بارندگی‌ها به نسبت قابل توجه می‌شود.

وی گفت: این موج شمالی با موج قبلی که در جنوب فعال است ترکیب می‌شود و تا روز چهارشنبه در کشور فعال خواهند بود.

کارشناس هواشناسی افزود: البته در جنوب شرق کشور وزش باد و خیزش گرد و خاک را داریم و این موضوع باعث می‌شود که در جاده‌ها با دید کم مواجه شویم ضمن اینکه وزش باد در گردنه‌ها منجر به کولاک برف می‌شود.

وی گفت: هوای امروز تهران آرام است و با آلودگی هوا مواجه نیستیم و فقط وزش باد داریم، اما از فردا همراه با وزش باد با بارندگی نیز مواجه می‌شویم هر چند که بارش‌ها قابل توجه نیست و از ساعات بعد از ظهر شروع می‌شود.

آلودگی هوا چهارمحال و بختیاری سازمان هواشناسی گرد و خاک هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر