کد خبر: 725927 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل خبرداد:

در پی سرازیر شدن آب از سمت افغانستان به ایران و رسیدن آن به هامون سابوری، بررسی معضلات و مشکلات این موضوع در دستور کار مسئولان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا،  مهدی سراوانی‌اول رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل گفت: در پی سرازیر شدن آب از سمت افغانستان به ایران و رسیدن آن به هامون سابوری به منظور بررسی معضلات و مشکلات تالاب، بازدید از ورودی آب به تالاب، نحوه مدیریت آن و استفاده بهینه از تالاب بازدیدی به همراه سرپرست فرمانداری نیمروز، روسای ادارات منابع طبیعی، امور آب سیستان، عشایری انجام گرفت.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست زابل افزود: در خصوص مدیریت آب تالاب به مشارکت همه اقشار مردم نیازمندیم.

وی نقش تالاب در مهار سیلاب‌ها و مقابله با کانون ریزگرد‌ها و نقش پرندگان تالابی در مبارزه بیولوژیک با آفات کشاورزی را بسیار پر اهمیت دانست و اظهار کرد: کارکرد‌های مختلف تالاب و نقش و اهمیت آن در زندگی مردم منطقه بر کسی پوشیده نیست و بدون مشارکت جوامع محلی و مردم، حفظ تالاب امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل با اینکه سیاست‌های نادرست کشاورزی بیشترین آسیب را به محیط زیست ما وارد کرده است، ادامه داد: آنچه باعث به هم خوردن توازن منابع آبی و تغییرات اقلیمی شده است به خاطر بهره وری بیش از ظرفیت طبیعت توسط انسان‌هاست و بیشتر علل تغییر اقلیم به خاطر فعالیت‌های انسانیست تا عوامل طبیعی سیاست‌های نادرست کشاورزی بیشترین آسیب را به محیط زیست ما وارد کرده است.

افغانستان ایران بهره وری سیستان و بلوچستان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر