کد خبر: 725657 A

وزیر اقتصاد و دارایی:

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای مردمی کردن اقتصاد باید دولت را با مالیات اداره کنیم که در این صورت دولت و کارمندان آن خود را در برابر مودیان مالیات پاسخگو می دانند.

به گزارش ایلنا از مشهد ، فرهاد دژپسند در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: به همین دلیل باید سعی کنیم بدون اینکه نرخ مالیات را افزایش دهیم با شناسایی پایه های جدید مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی، وصول مالیات را افزایش دهیم.

وی اظهار داشت: برای گرفتن مالیات، اندازه گیری درآمد و محاسبه وجود دارد لذا اگر ابهامی وجود دارد باید با ادارات استانی مربوطه طرح و مسائل روشن شود.

وی گفت: در شرایط کنونی بخش خصوصی باید نقش اساسی در اقتصاد کشور داشته باشد و از سهمی که برایش قائل شده ایم هم فراتر رفته و به درستی ایفای نقش کند.

وزیر اقتصاد همچنین در نشست هم اندیشی حمایت از سرمایه گذاران خارجی خراسان رضوی در محل نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: ظرفیتهای قابل توجه جای جای این خاک  برای جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار فراوان و گسترده است .

وی گفت : اکنون تلاش می شود با اصلاح قانون برای تفویض اختیار به هیات ها کار تسهیل تر شود و این پرونده ها به امضای استاندار برسد که این خود یک گام در شتاب برای جذب سرمایه گذاری و تسهیل آن است.

وی ادامه داد : وقتی می گوییم برای سرمایه گذار خارجی در ایران فرش قرمز پهن می کنیم باید سرمایه گذار در کشورمان از حقوقی بهره مند باشد که تلاش ما ان است در این حوزه اصلاحاتی صورت گیرد تا زمینه تامین نیازمندیهای سرمایه گذاران خارجی فراهم شود. 

دژپسند ادامه داد: در دهه 80 ابتدای راه اندازی سازمان سرمایه گذاری در وزارت اقتصاد و دارایی، ایران حدود 69 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی داشت اما این میزان در پایان سال 1396 به 12.7 میلیارد دلار رسید.

وی افزود: خراسان رضوی آماده جذب سرمایه گذاران خارجی در همه صفوف، فعالیتها و بخشهای متعدد است و این استان ظرفیتهای بی نظیر دارد که از آن می توان برای کل کشور بهره گرفت. 

وی در ادامه با تاکید بر تکریم سرمایه گذارعنوان کرد : سرمایه گذار خارجی به واسطه اینکه دوشادوش ایرانیان برای تعالی بخشیدن به شرایط اقتصادی کشور گام برمی دارد دارای ویژگی‌هایی است که نباید از تکریمش غافل شد اما پیش از آن باید سرمایه گذار داخلی را تکریم کرد.

وی گفت : اگر سرمایه گذار داخلی تکریم شود و پس از آن احترام لازم را هم به سرمایه گذار خارجی داشته باشیم هم افزایی این دو می تواند به فعالیت در حوزه سرمایه گذاری سرعت بخشد. 

دژپسند افزود: سرمایه گذار داخلی یک سرمایه انباشته اجتماعی داشته و به تمام شرایط کشورا شراف کامل دارد و می تواند مولفه خوبی برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌های سرمایه گذار خارجی باشد.

اقتصاد امور اقتصادی و دارایی دولت مالیات مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر