کد خبر: 725294 A

پیوندی در قزوین خبر داد:

رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی تاکید کرد: امدادگران و نجاتگران که سال ها در شرایط سخت و موقعیت جغرافیایی مختلف در پایگاه های امداد و نجات چهار گوشه کشور خدمات رسانی می کنند، حق دارند که بعد از سال ها خدمت صادقانه به استخدام این جمعیت درآیند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی اصغر پیوندی عصر چهارشنبه در مراسم بازدید از پایگاه امداد و نجات دانسفهان در بویین زهرا که به تازگی افتتاح شده است، گفت: در حال حاضر ۵۵۰ پایگاه امداد نجات در کشور فعال است ولی تا رسیدن به استاندارد آن یعنی هزار و ۲۰۰ مورد فاصله زیادی داریم.

وی ادامه داد: با افتتاح این پایگاه در قزوین مجموع کل پایگاه های ثابت امداد و نجات استان به ۱۶ مورد رسیده که کافی نیست و باید برای افزایش تعداد پایگاه های امداد و نجات اقدام کرد.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امیدواریم ساخت این پایگاه در دانسفهان بخشی از خاطره تلخ زلزله سنگین سال ۴۲ بویین زهرا را که ۲۰ هزار قربانی گرفت از ذهن اهالی این شهرستان رفع کند، اظهار داشت: ساخت این گونه پایگاه ها نمونه ای از خدمات مشارکتی است که جمعیت هلال احمر با نیروهای مردمی و خیران انجام می دهد چون به دلیل اعتبارات محدود نمی توان در این خصوص به تنهایی عمل کرد.

پیوندی افزود: بسیاری از پایگاه های امداد و نجات جاده ای به صورت کانکس در جاده ها و نقاط پرخطر و صعب العبور مستقر شده اند که امیدواریم با مشارکت همین خیران آنها را نیز در سال های آینده به ساختمان تبدیل کنیم.

وی درباره جذب امدادگران جمعیت هلال احمر و تعیین تکلیف افراد وارد شده تصریح کرد: امدادگران و نجاتگران که سال ها در شرایط سخت و موقعیت جغرافیایی مختلف در پایگاه های امداد و نجات چهار گوشه کشور خدمات رسانی می کنند، حق دارند که بعد از سال ها خدمت صادقانه به استخدام این جمعیت درآیند.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکع هم اکنون ۵۰ هزار امدادگر به این شکل با جمعیت همکاری دارند و بار اصلی کار هلال احمر نیز در تمام حوادث بر دوش آنها است، خاطرنشان کرد: از این رو طرح ساماندهی آنها در دستورکار قرار دارد تا با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی به نحوی نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام شود.

ساختمان پایگاه امداد و نجات دانسفهان در زمینی با دو هزار و ۴۵۰ متر مربع شانزدهمین پایگاه امداد و نجات دایمی استان قزوین است.

رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی عصر چهارشنبه به منظور بازدید از این پایگاه و حضور در عملیات تمرینی تیم های بهداشت و درمان اضطراری استان های تهران، البرز، قم و قزوین که در پنج روستای محروم شهرستان بویین زهرا برگزار شده به قزوین سفر کرده است.

استاندارد پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر