کد خبر: 725230 A

آزادیخواه خبر داد:

4 پروژه عمرانی آبرسانی به ارزش یک میلیارد و 990 میلیون تومان در شهرستان ملایر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا از همدان، احد آزادیخواه در آئین بهره‌برداری از پروژه تکمیل مخزن و اجرای شبکه آبرسانی روستای حسین‌آباد شاملو ضمن گرامیداشت دهه فجر و با بیان اینکه مطابق آخرین جلسه تلفیق بودجه دولت، اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی به‌منظور تسهیل آبرسانی به روستاها و ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب در نظر گرفته، گفت: البته مبلغ دقیق این اعتبارات و نحوه توزیع آن فعلا مشخص نیست.

وی افزود: در حالت کلی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تقریبا معادل سال گذشته اعتباراتی به منظور تسهیل آبرسانی به روستاها و ایجاد شبکه‌های آبرسانی در نظر گرفته شده است.

محمودرضا عراقی معاون امور عمرانی استاندار همدان نیز با حضوردر این مراسم گفت: کار بزرگی که متولیان امر در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان انجام دادند موجب شده تا آب آشامیدنی سالم و مطلوب به دست مردم برسد.

در ادامه مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر با اشاره به اینکه این پروژه، پروژه تکمیل مخزن یک هزار متر مکعبی و اجرای 4 کیلومتر شبکه توزیع آب و استاندارسازی انشعابات روستای حسین آباد شاملو است،گفت: پروژه مذکور سال گذشته از محل اعتبارات ملی کلید خورد.

وی با اذعان به اینکه پروژه فوق الذکر با یک میلیارد و 190میلیون تومان در روستای حسین آباد، بخش جوکار شهرستان  ملایر به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت:  پروژه‌ای که طی چند سال گذشته نیمه کاره مانده بود، به همت هر دو نماینده شهرستان در این ایام مبارک به بهره‌برداری رسید.

ترکاشوند عنوان کرد: با بهره‌برداری از پروژه فوق, 600 خانوار با حدود 2 هزار نفر جمعیت از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

وی همچنین با بیان اینکه مخزن مذکور حداقل تا 30 سال آینده پاسخگوی نیاز روستا خواهد بود، خاطرنشان کرد: این مخزن یکی از بزرگترین مخازن شهرستان ملایر است که در صورت قطع برق و معیوب شدن پمپ می‌تواند حداقل 36 تا 48 ساعت نیاز مشترکان روستای حسین‌آباد را تامین کند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ملایر همچنین بیان کرد: همزمان با ششمین روز از ایام الله دهه فجر، به صورت همزمان، پروژه اجرای قسمتی از شبکه توزیع آب روستای ازناو با صرف 200 میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و پروژه آب‌رسانی به روستای گنبد با صرف 200 میلیون تومان اعتبار در ایام الله دهه فجر سال جاری نیز به بهره‌برداری رسید.

وی همچنین عنوان کرد: پروژه آبرسانی به روستای حمزه لو سفلی نیز با صرف 400 میلیون تومان اعتبار افتتاح شد که در اجرای این پروژه  حفر چاه دهانه گشاد، اجرای  400 متر خط انتقال، تجهیز چاه، اجرای خط برق و نصب ترانس، نصب کلریناتور و تله متری عملیاتی شد.

همدان آبفار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر