کد خبر: 724677 A

مدیرکل زندان‌های قم مطرح کرد:

مدیرکل زندان‌های قم با بیان اینکه زندانی سیاسی در قم نداریم، از آزادی ۴۰ تن از زندانیان قم همزمان با فرارسیدن دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین سید علی تهامی امروز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن دهه فجر و درمحل سالن جلسات نمایشگاه شکوه ۴۰ ساله انقلاب در قم برگزار شد، اظهار داشت: این ۴۰ زندانی با مشارکت سازمان اوقاف و با کمک های ستاد دیه، تخفیف شاکیان پرونده و آورده خود زندانی، آزاد می شوند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال هم ۲۰۰ تن از زندانیان جرائم غیرعمد در قم با کمک ستاد دیه آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشته‌اند، گفت: حدود ۳۳ درصد از زندانیان این استان به‌علت مواد مخدر در زندان‌ها به‌سر می‌برند و سرقت پس از مواد مخدر، بیشترین جرم مربوط به زندانیان این استان است.

مدیرکل زندان‌های قم به اقدام‌های انجام شده اداره کل زندان‌های قم در زندان‌ها اشاره کرد و گفت: تقویت باورهای دینی، برگزاری نماز جماعت، کلاس‌های قرآن و احکام، حضور مقامام قضایی در زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان برای حل مشکلات آنها، ارتقای سلامت زندانیان، راه‌اندازی مرکز مشاوره و روان درمانی، ایجاد کارگاه‌های اشتغال، اقدام‌های عمرانی، بهسازی و توسعه فضای زندان‌ها و راه اندازی نظارت الکترونیکی از جمله این اقدام ها به شمار می آید.

وی همچنین با بیان اینکه نگاه به زندان و مجرم در زمان طاغوت و نظام مقدس جمهوری اسلامی تفاوت‌های بسیاری دارد گفت: در دوران رژیم ستمشاهی به زندانی فقط با نگاه این که باید مجازات شود نگاه می شد اما نگاه نظام اسلامی، تامینی، تربیتی و اصلاحی است. مساله اصلاح و تربیت با آموزش در رشته های مختلف، اشتغال و کارآموزی در میان زندانیان کشور از جمله استان قم بسیار پررنگ است به‌طوری‌که هر زندانی که بی‌سواد است، زمینه تحصیل وی از دوره سوادآموزی تا دانشگاه فراهم می‌شود.

تهامی گفت: بسیاری از مددجویان در زندان‌ها با استفاده از کلاس‌ها و آموزش‌های مختلف، با سواد شده و ضمن فراگرفتن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای توانسته‌اند شغلی برای خود فراهم کرده و مجدد به زندان باز نگشته‌اند.

«نمایشگاه شکوه چهل ساله» تا روز پنجشنبه هفته‌جاری ۱۸ بهمن‌ماه در مصلای قدس قم برای بازدید آحاد مردم دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعدازظهرها از ساعت ۱۴ تا ۲۱ برای بازدید از غرفه های این نمایشگاه حضور یابند.

زندان دهه فجر ۹۷ سیدعلی تهامی زندان های قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر