کد خبر: 724613 A

معاون استاندار یزد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ‌یزد با اشاره به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناوری و کسب و کارهای دانش بنیان گفت: کسب و کارهای سنتی به زودی بی اثر خواهند بود و باید مشاغل نوین ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی زینی و‌ند در نشست کسب و کارهای نوپا با محوریت معرفی کسب و کار هوشمند به صندوق ‌های سرمایه گذاری اظهار داشت: کشورهای پیشرفته دنیا چه در اروپا و چه در شرق آسیا به‌رغم نداشتن ایده های بومی در حوزه فناوری موفق بود‌ه‌اند.

وی توجه به ایده های نوین و استارت آپ ها را به منظور رونق کسب و کار ضروری دانست و ادامه داد: کسب و کار نوین یک ضرورت در دنیای امروز است و یکی از راه های ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری هم اهمیت بخشیدن به دنیای کسب و کار است.

زینی وند اضافه کرد: برای بالا بردن ظرفیت تولید و اشتغال در دوران رکود، توجه به کسب و کارهای مبتنی بر دانش و ایجاد بستر مناسب برای رشد و توسعه آن بسیار مهم است و می تواند اتفاق های مبارکی را در زمینه تولید و اشتغال فراهم کند.

وی عنوان کرد: چنانچه تصمیم‌گیران روی ایده‌های کاربردی جوانان و نوآوری‌ های آنها سرمایه‌گذاری کنند موفقیت و امنیت را به همراه خواهد داشت و از سویی باید قوانین تسهیل گری را به این سمت هدایت کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خواستار جهت دهی ایده‌های نو به سمت صنایع استان و گفت: لازم است تا از سرمایه‌ های خرد در راه حمایت از ایده‌های نو و کسب و کارهای دانش بنیان حمایت بیشتر و جدی تری صورت گیرد .

وی تصریح کرد: این نوع فعالیت ها در صورت حمایت و سرمایه گذاری قطعا هم سود بیشتری دارند و هم انگیزه ای بیشتر برای جوانان نخبه است .

زینی وند با بیان اینکه کسب و کارهای نوین که با گسترده شدن دامنه استفاده کنندگان از اینترنت، ایجاد و بر فراز خلاقیت و ایده ها شکل گرفته خاطرنشان کرد: فضای مجازی به عنوان یک ابزار کاربردی در اختیار نخبگان است که برای توسعه بیشتر باید تسهیل قوانین و شفافیت را مورد توجه داشت.

وی بیان داشت: دنیای امروز در تسخیر فضای مجازی است و این فضا قدرتی است که منجر به پاسخگویی مسئولان می‌شود و از این راه می‌توانید مطالبه‌گری داشته و خواهان تسهیل قوانین و ایجاد شفافیت باشید .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تصریح کرد: شفاف سازی ردیف های بودجه، آزادی گفتمان، قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، میز خدمت الکترونیک و بسیاری ‌اقدامات دیگر در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده و باید بدانیم که اجرای چنین فعالیت‌هایی در یک کشور در حال توسعه بسیار سخت بوده است .

فضای مجازی کسب و کار استارت آپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر