کد خبر: 724581 A

با ترنم دوباره آب در زنده‌رود صورت گرفت؛

این روز‌ها با جاری شدن دوباره آب زاینده رود و زنده شدن آن پس از ۱۸ ماه، شهروندان اصفهانی هم لحظه‌های بانشاطی را در کنار این رودخانه سپری می‌کنند.

به گزارش ایلنا، این روزها حاشیه زاینده رود را که نظاره کنی جمع گردشگران و اهالی اصفهان را شاداب و بانشاط می‌بینی که به برکت جریان زندگی بخش زاینده رود دوباره جان گرفته اند.

خانواده ها و جوانانی که از سراسر کشور و حتی کشورهای دور و نزدیک مهمان اصفهان هستند، این روزها شور و نوای زاینده رود را به یادگار می برند.

زاینده رود مثنوی جان نوازی در گستره اصفهان نواخته که بیش از همه کشاورزان را شاد و پرکار کرده است.

رودخانه زاینده‌رود برای مردم اصفهان و دیار نصف جهان، بسیار مهم و حیاتی است و مردم با دیدن جریان آب در رودخانه، روحیه گرفته اند و شاداب شده اند.

اصفهانی‌ها این روزها و شب‌ها با حضور در محل پل تاریخی‌خواجو، طبق سنتی دیرینه‌ به آوازخوانی و شادمانی می‌پردازند.

تمام بزرگراه‌ها و اتوبان ها و خیابان‌های منتهی به رودخانه زاینده رود که از هشتم بهمن ماه برای 20 روز فرصت حیات پیدا کرده، مملو از خودرو و جمعیت است.

مردم روی پل‌ها به ویژه سی و سه پل و خواجو در حال رفت و آمد هستند.

زاینده رود

ترافیک در خیابان‌های آبشار، مشتاق، بلوار ملت(هتل پل)، میدان انقلاب، پارک ناژوان و اطراف پل های سی و سه پل، خواجو، مارنان، فلزی، شهرستان و چوبی(جوبی) بوجود آمده اما کمتر کسی از چنین وضعیتی گلایه و شکایت دارد.

روز جمعه 12 بهمن ماه یکی از شلوغ‌ترین جمعه‌هایی بود که مردم اصفهان و شهرستان های اطراف آن تجربه کردند.

خروجی سد زاینده هشتم بهمن با توجه به توافق مدیران ارشد استانی و از جمله استاندار، مدیران حوزه آبریز در تهران و موافقت صنف کشاورزان افزایش یافت.

اصفهان انقلاب ترافیک جهان ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر