کد خبر: 724219 A

آرش نواب:

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق یزد با بیان اینکه فروش برق از همه شرکت های استان به بخش صنعت نیز اختصاص دارد گفت: 67 درصد برق یزد در تولید مصرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آرش نواب در نشست خبری با بیان اینکه آمار فروش برق در کشور بیانگر این است که سهم صنعت 34 درصد، خانگی 31 درصد، کشاورزی 17 درصد و سایر بخش ها 18 درصد است اظهار داشت: میانگین سرانه خاموشی در کشور 880، آمریکا 120، برخی کشورهای اروپایی 220 و در این استان تنها 70 دقیقه به ازای هر مشترک است.

وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد مشترکان توزیع برق با بیش از 9 برابر افزایش به بیش از 660 هزار نفر رسیده است ادامه داد: در این بخش تعداد مشترکان صنعتی از 126 مشترک با 87 برابر افزایش به 11 هزار و 75 مشترک و مصرف آن نیز از 59 میلیون کیلووات ساعت با 33 برابر افزایش، هزار و 988 میلیون کیلووات ساعت شده است.

سرپرست شرکت توزیع برق یزد با بیان اینکه هم اکنون 81.1 درصد مشترکان توزیع برق استان در بخش خانگی هستند اضافه کرد: 13.5 درصد از مشترکان در بخش تجاری، 2.3 درصد عمومی، 1.7 درصد مشترکان صنعتی و 1.4 درصد در بخش کشاورزی هستند که در این میان مشترکان صنعتی بیشترین مصرف را دارند.

نواب با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای خاموشی‌ها اظهار داشت: کاهش خاموشی‌های استان با نظرسنجی از سوی مردم بوده با استفاده از خط گرم در سرویس و نگهداری و اتوماسیون شدن خطوط پایداری شبکه توزیع هم پایداری داشته است.

وی کاهش تلفات برق در استان را بیش از 10 درصد عنوان کرد و افزود: این در حالی است متوسط این آمار در سطح کشور 9.5 درصد اعلام شده است.

نواب یکی از مهمترین شاخص‌ های توسعه یافتگی در این صنعت را کاهش تلفات برشمرد و عنوان کرد: یزد از استان‌ های پیشتاز و موفق در کاهش تلفات برق شبکه است به طوریکه پیک بار امسال استان در بخش توزیع 851 مگاوات و با احتساب صنایع بزرگ استان هزار و 538 مگاوات بوده است.

وی با تشریح وضعیت تولید برق در نیروگاه ها هم گفت: 85 درصد تولید برق در نیروگاه های با سوخت فسیلی بوده و بخشی هم در نیروگاه های آبی که امسال به بدلیل کم آبی در این بخش نیز کاهش تولید داشته ایم.

سرپرست توزیع برق یزد درباره طرح های دهه فجر هم عنوان کرد: در این ایام 70 طرح توزیع برق استان یزد با 144 میلیارد و 145 میلیون ریال اعتبار بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه این طرح ها شامل برق رسانی توسعه و ساخت شبکه ها، اصلاح و بهینه سازی شبکه ها و تأمین روشنایی است اظهار داشت: در تمامی شهرستانها تعریف شده و بیشترین اعتبار با بیش از 43 میلیارد ریال متعلق به شهرستان یزد است.

برق یزد توزیع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر