کد خبر: 724207 A

امروز انجام شد؛

کارگاه سفال کلپورگان با حضور وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلنگ‌زنی شد.

علی ربیعی در حاشیه این مراسم در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: این کارگاه تحت عنوان کارگاه سفال کلپورگان و زیر نظر شرکت توسعه هنر و فناوری مکران اکسون کار خود را بزودی در روستای سفالگری کلپورگان آغاز خواهد کرد.

وی افزود: این کارگاه ظرفیت ایجاد اشتغال برای زنان روستایی کلپورگان را داشته و تمامی روستاییان می‌توانند از کوره‌های موجود در این کارگاه استفاده کنند.

وزیر سابق کار اذعان داشت: ما 5 هزار و 200 طرح مصوب در سیستان و بلوچستان داشته‌ایم که 4200 طرح پرداخت شده و حدود 700 میلیارد تومان بودجه طرح های اشتغالزایی استان است. در سوزن دوزی 18 میلیارد تومان تسهیلات فقط در چابهار و ایرانشهر پرداخت شد و 50 درصد اشتغال مربوط به زنان بوده. در بعضی مناطق چون نظام تامین مالی خرد بخوبی نیامده اما در صندوق کارآفرینی تعریف شده با استفاده از کارت های یارانه از متقاضیان تضامین گرفته شده است.

وی در پایان از برگزاری همایش کارآفرینی در اسفندماه در ایرانشهر خبرداد.

لازم به ذکر است، علی ربیعی که به شهرستان سراوان سفر کرده پس از افتتاح یک سردخانه در بخش جالق و از اعتبارات صندوق کارآفرینی امید به روستای کلپورگان سفر کرد و پس از کلنگ زنی کارگاه سفال کلپورگان در جمع زنان سفالگر کلپورگان حضور یافته و با آنان به گفت وگو پرداخت‌.

این طرح با هدف اشتغالزایی برای زنان روستایی در روستای کلپورگان کلنگ زنی شده و پس از آغاز فعالیت این کارگاه دو کوره سنتی و برقی در آن راه اندازی می شود که تمامی سفال گران روستا می توانند از آن استفاده کنند.

کارگاه سفال کلپورگان با هدف تجاری سازی، مارکتینگ ،تولید محتوا، بسته بندی ، تولید و  طراحی و معرفی سفال کلپورگان در سطح جهانی کار خود را آغاز خواهد کرد.

این کارگاه بمنظور عدم تاثیر گذاری تحریم‌ها در روند ارائه و فروش سفال‌های کلپورگان در خارج از کشور، علاوه بر یک وبسایت داخلی، وب‌سایتی را در کشور آلمان به ثبت رسانده است.

این کارگاه در مرحله اول برای 10 نفر از سفالگران کلپورگان به‌صورت مستقیم ایجاد اشتغال خواهد کرد.

سیستان و بلوچستان فناوری کار و رفاه اجتماعی یارانه تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر