کد خبر: 724206 A

علی نمازی خبر داد:

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی گفت: این مرکز با هدف تسهیل حضور سرمایه گذاران در استان تشکیل شده و تاکنون اقدامات خوبی نیز انجام داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی نمازی در نشست خبری مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی رهایی کشور از استعمار و رسیدن به استقلال بوده است.

وی با بیان اینکه در این 40 سال انواع کینه توزی ها و کارشکنی ها و تهدیدها و تحریم ها را پشت سر گذاشتیم، ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحول‌های اساسی در کشور و استان داشتیم از جمله آموزش نیروی انسانی که کسب رتبه‌های اول نتیجه این تحول بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد با اشاره به سرمایه گذاری در امور زیربنایی و زیرساخت ها اضافه کرد: انرژی برق از جمله مواردی است که در یزد تولید آن را مازاد داریم و به استان های دیگر برق می دهیم.

وی با بیان اینکه تحول اساسی در سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه صنعت صورت گرفته و سالانه 10 درصد رشد سرمایه گذاری داشتیم افزود: رتبه اول تا سوم در تولیدات صنعت و نساجی و کشاورزی قابل توجه است و دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد و دارایی در یزد با آغاز به کار خود نیز پیشرفت های خوبی داشتند.

نمازی با بیان اینکه در حوزه امور بانکی با توسعه شبکه بانکی رتبه نخست را داریم و با فعالیت 33 بانک ارائه خدمت می کنند اظهار داشت: در حوزه گمرک نیز بین 10 استان برتر کشور هستیم و در حوزه بیمه نیز توسعه این صنعت با گسترش شبکه بیمه و ضمانت تخصصی محقق شد و سرانه بیمه نیز افزایش یافت.

وی در خصوص بورس و بازار سرمایه با اشاره به ایجاد بورس منطقه ای با شش کارگزاری فعال ادامه داد: در حال حاضر 31 کارگزار فعال در استان هستند که سرمایه گذاری خوبی دارند و رتبه هشتم کشوری بورس از افتخارات این بخش است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد با اشاره به اینکه مرجع رسیدگی به اختلاف در خصوص مالیات های قطعی شده در استان هستیم افزود: از ابتدای سال 97 هیاتی با عنوان "هیات 251" فعالیت خود را آغاز کرد که 527 پرونده مورد بررسی قرار گرفت و 240 مورد نیز نهایی شده و 34 مورد اجرای قرار کارشناسی و 24 پرونده هم مختومه شده است که رسیدگی در استان، روند کار را کوتاه تر کرده است.

وی در خصوص مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد با بیان اینکه سابقه این مرکز به دولت اصلاحات و استانداری سیدحمید کلانتری بر می گردد اظهار داشت: آن زمان پیشنهاد شد که دستگاه های مرتبط با حوزه سرمایه گذاری هفتگی جلسه ای داشته باشند برای کاهش بروکراسی که در نتیجه منجر به تشکیل مرکز خدمات سرمایه گذاری از سوی دولت شود که پیشتر اسم اتاق سرمایه گذاری را داشت.

نمازی بیان داشت: مرکز خدمات سرمایه گذاری با 20 نماینده تام الاختیار که آموزش دیده اند و برای تسهیلگری در امر سرمایه گذاری خدمات می دهند تا رسیدگی به امور سرمایه گذاران تسریع یابد که نتایج خوبی نیز داشته است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد با بیان اینکه یزد استان نمونه در فضای کسب و کار است افزود: مرکز خدمات سرمایه گذاری سیکل کاری خوبی را اجرایی کرده و فرصت سرمایه گذاری استانی و شهرستانی و حتی بین المللی داریم.

نمازی عنوان کرد: 30 فرصت شناسایی شده هم بر اساس توجیحات اقتصادی و فنی که دارد مشخص شده و در سایت قرار دارد که در سطح بین الملل نیز معرفی می شود و تا صدور مجوز سرمایه گذاری پیگیری می کنیم.

سرمایه گذاری یزد جذب سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر