کد خبر: 724040 A

طی سالجاری؛

معاون نظارت و بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در 10 ماهه نخست امسال 50 پرونده احتکار به ارزش 78 میلیارد ریال در این استان تشکیل شده است.

علیرضا محمودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، گفت: در راستای نظارت و بازرسی بر فرایند کالاهای اساسی و مقابله با تخلفات و جرائم اکیپ‌هایی در سطح استان تشکیل یافته‌اند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، افزود: در این راستا در ۱۰ ماهه نخست امسال تعداد سه هزار و ۲۹۳ مورد بازرسی از انبارهای کالاهای اساسی و سردخانه‌ها در استان انجام گرفته که از این تعداد ۱۱۷ مورد منجر به تشکیل پرونده شده است.

وی گفت: عمده تخلف این واحدها با عناوین احتکار، عدم اعلام موجودی وگرانفروشی بوده و ارزش ریالی پرونده‌های متشکله ۷۹۴ میلیارد ریال است که برای رسیدگی نهایی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شده است.

محمودی با اشاره به تشکیل۵۰ فقره پرونده تخلف احتکار در این مورد، ادامه داد: جمعاً بیش از ۷۸ میلیارد ریال ارزش ریالی این پرونده‌ها است که از این تعداد پرونده احتکار ۱۸ فقره مربوط به ارومیه به ارزش بیش از ۴۸ میلیارد ریال و ۳۲ فقره به ارزش بیش از ۳۰ میلیارد ریال  نیز مربوط به شهرستان‌ها است که برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شده‌اند.

معاون نظارت و بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، بیان کرد: تعداد 3 هزار و ۷۶۶ مورد بازرسی نیز درباره کالای گوشت قرمز گرم و سرد صورت گرفته که از این تعداد ۱۱۰ فقره منجر به تشکیل پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و ۴۸۸ میلیون ریال شده که برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شده است.

وی، با اشاره به انجام پنج هزار و ۱۹۹ مورد بازرسی در خصوص گوشت مرغ، ادامه داد: از این تعداد ۱۱۷ مورد منجر به تشکیل پرونده به ارزش 5 میلیارد و ۸۱۶ میلیون ریال شده که برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شده است.

محمودی، افزود: سامانه ۱۲۴ بازرسی و نظارت ۲۴ ساعته آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی درباره گرانفروشی، احتکار، کم فروشی، عدم صدور فاکتور، تقلب، عدم درج قیمت است.

 
 
 

آذربایجان غربی حقوق سازمان صنعت معدن و تجارت گرانفروشی مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر