کد خبر: 723511 A

مدیرکل پست لرستان خبر داد:

مدیرکل پست لرستان از جابجایی بیش از 5 میلیون بسته پستی در سالجاری در لرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، محمد ناظری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ پس از پیگیری‌های به عمل آمده اساسنامه ای جدید برای شرکت ملی پست تدوین که بر اساس آن ماموریت هایی جدیدی برای پست در حوزه تحقق دولت الکترونیک براساس فناوری های نوین تعریف شد.

وی با اشاره به اینکه در طول چهل سال انقلاب اسلامی در حوزه اتصال ۴۰۰ درصد رشد داشته‌ایم، گفت: در سطح استان ۵۲۱ نقطه پستی وجود دارد که مردم در هر مکانی خواهند توانست از خدمات پستی مورد نیاز خود بهره برداری و استفاده کنند.

ناظری پست ایران را در حال حاضر به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین پست‌ها در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه جهانی پست دانست و بیان کرد: بواسطه نیازی که بعد از انقلاب اسلامی بوجود آمد امروزه پست ایران همگام با سایر کشورها فعالیت و ماموریت های خود را در سه حوزه مالی، فیزیکی و الکترونیکی تدوین کرده است.

مدیرکل پست لرستان تمامی اماکن سطح استان را داری کد پستی ده رقمی دانست و افزود: در کل استان بیش از یک میلیون رکورد کد پستی وجود دارد.

377a3174-5b08-40c4-ab3b-2e58c062d4b6_20151106_223015

وی پروژه اقتصاد مقاومتی جی نف را از برنامه هایی دانست که در بستر فناورانه انجام می شود و افزود: بواسطه داشتن اطلاعات پایه و اساسی، کد پستی ده رقمی ، پروژه جی نف به شرکت ملی پست واگذار شده است.

ناظری با اشاره به اینکه طبق برنامه سال ۹۶ بیش از ۱۵۰ هزار نقطه ژئوکد و بروز رسانی شده، بیان کرد: در حال حاضر در سطح دو شهر خرم آباد و بروجرد عملیات اجرای پروژه به اتمام رسیده بطوریکه آماده بهره برداری و استفاده توسط دستگاه های خدمت رسان خواهد بود و حدود ۹۰ درصد برنامه‌ های تدوین شده جهت سالجاری انجام رسیده و امید داریم که تا پایان سال ۹۷ به اتمام برسد .

مدیرکل پست لرستان خبر داد: در سالجاری بیش از ۵ میلیون مرسوله پستی در سطح استان جابجا شده و به همین مقدار از سفرهای زائد شهری و بین شهری و. ….کاسته شده است.

ناظری در پایان به مبحث سرویس تجارت الکترونیک اشاره و بیان کرد: بواسطه داشتن زیر ساخت هایی از جمله سیستم حمل ونقل بسیار قوی، بخش توزیع و سامانه هایی که در مجموعه شرکت ملی پست وجود دارد، این سرویس به پست واگذار گردید که تولید کنندگان براحتی خواهند توانست محصولات خود را عرضه نمایند و بدنبال آن زمینه رونق کسب و کار فراهم خواهد شد.

خبرنگار: محمود احمدی سبزواری

مدیرکل پست لرستان خبر داد:
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر