کد خبر: 723507 A

وزیر کار در اصفهان خبرداد:

وزیر کار و رفاه اجتماعی گفت: درباره دستمزد سال آینده کارگران همانگونه که دولت در لایحه مجلس متوسط 20 درصد رشد دستمزد را پیش‌بینی کرد، شورایعالی کار درباره آن تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی) در آیین افتتاح اورژانس بیمارستان دکتر غرضی اصفهان با اشاره به اینکه مردم امسال به دلیل نوسان قیمت‌ها با مشکلات معیشتی روبرو بودند، گفت: با مذاکرات صورت گرفته با کارفرمایان مقرر شده خدمات بیشتری به این قشر تلاش‌گر ارائه شود.

شریعتمداری با بیان اینکه تلاش دولت در کم کردن فاصله حداقل معیشت با حداقل دستمزد کارگران است، افزود: با مذاکرات صورت گرفته با مجلس شورای اسلامی در جریان تصویب لایحه بودجه سال 98، قرار است به افرادی که درآمد ثابتی دارند توجه بیشتری شود که برخورداری از حداقل دستمزد، سبدهای معیشتی و پوشش بیمه بیکاری از جمله این تسهیلات خواهد بود.

وی با بیان اینکه دو هزار و 200 میلیارد تومان منابع برای 250 هزار کارگر بیکار پرداخت شده است، گفت: مهمترین برنامه در این راستا قوی‌تر کردن خدمات بیمه بیکاری است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سالانه بیش از 360 میلیون نفر به مراکز تامین اجتماعی کشور مراجعه می‌کنند، گفت: برای افزایش رضایتمندی در این سازمان نظام ارزیابی و سنجش کارکنان راه اندازی شده است.

اصفهان حداقل دستمزد دستمزد دولت لایحه بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر