کد خبر: 722902 A

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران:

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: تا پایان برنامه ششم ۲۸ سد وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایلنا از لرستان، محمد حاج‌رسولی‌ها در بازدید از مناطق سیل‌زده خرم آباد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: لرستان قبل از برنامه طرح جامع از اجرای سازه‌های سدسازی عقب بود که در برنامه پنجم ۱۱ طرح در استان ساماندهی شد.

وی با اشاره به اجرای چند سد در لرستان، ادامه داد: همچنین سد معشوره بحث‌های زیادی درخصوص بازنگری داشت که دو سال پیش تخصیص آن نهایی شد.

حاج‌رسولی‌ها اضافه کرد: شرکت آب نیرو موارد فاینانس این سد را در دست اجرا دارد و چنانچه مسائل تحریمی حل شود، با جدیت عملیاتی خواهد شد. البته در مورد نقشه و مساحت آن بحث خاصی نیست و آخرین ابلاغ تخصیص آن ۱۰۰ میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه خیلی از سدها در کشور بر اثر تغییر اقلیم تجدیدپذیر شدند، افزود: آب تجدیدپذیر در مواقعی ۱۳۰ میلیارد مترمکعب بوده که الان به خاطر خشکسالی به ۱۰۰ میلیارد مترمکعب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه امسال بعد از ۱۱ سال شاهد ترسالی در کشور هستیم، گفت: بیش از ۱۷۰ سد در حال بهره‌برداری داریم که حجم مخازن آنها ۵۱ میلیون مترمکعب بوده و ۵۲ درصد حجم مخازن پر است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اضافه کرد: ۱۰۴ سد به عنوان ردیف اجرایی در دست اجرا داریم که ۶۴ مورد این‌ها فعال و مابقی یا محدودیت اعتبارات دارند یا در حال بازنگری ابعاد هستند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه ششم ۲۸ سد وارد مدار بهره‌برداری شود، افزود: در دهه فجر سه سد در کشور افتتاح خواهد شد.

خبرنگار: زهرا احمدی سبزواری

28 سد به بهره‌برداری می‌رسد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر