کد خبر: 722549 A

با حضور وزیر نیرو انجام شد؛

شامگاه امروز پست 132/20 کیلوولت جی‌آی‌اس با نام شهدا در ژرفای 16 متری زمین با حضور وزیر نیرو و استاندار خراسان‌رضوی در مشهد بهره‌برداری شد.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان در این آیین گفت: این پست برای نخستین بار در کشور در مشهد اجرایی شده و می‌تواند الگوی موفقی برای سایر کلانشهرهای ایران باشد. امروز و فردا طرح‌های بزرگی در حوزه برق در شهرستان‌های سبزوار، تربت‌حیدریه و همچنین درباره موضوع جمع‌آوری و تسطیح فاضلاب برای استفاده صنعتی و سایر مصارف در خراسان‌رضوی به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر نیرو هزینه اجرای این طرح‌ها را 110 میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: افزون بر این، عملیات اجرایی طرح‌های جدید با هزینه چهار هزار میلیارد تومان در خراسان رضوی آغاز می‌شود. اکنون 458 طرح در حوزه آب، برق و فاضلاب روستایی با پیشرفت‌اجرایی 40 درصد در خراسان‌رضوی در دست اجرا است.

وی ادامه داد: طرح‌هایی که در حوزه برق و آب در خراسان‌رضوی و سایر استان‌های کشور اجرایی شده اند به لحاظ کیفی قابل رقابت با کشورهای منطقه و حتی جهان هستند اما باید برای توسعه بیشتر این صنعت و ورود به بازارهای بین‌المللی برنامه‌ریزی کنیم.

اردکانیان گفت: ارتباط ایران با کشورهای همسایه در حوزه برق برقرار است لذا باید ظرفیت‌های مدیریتی و بخش خصوصی کشور را بیشتر معطوف به سرمایه‌گذاری در بازارهای بین‌المللی کرد. هم اینک وزارت نیرو همکاری خود را با فدراسیون روسیه، کشورهای عراق و سوریه در حوزه برق آغاز کرده و هفته‌جاری تفاهم‌نامه‌ای برای بازسازی سوریه در حوزه برق به امضا رسید. کشور اکنون دارای ظرفیت‌های فراوانی در حوزه مدیریت و پژوهش برق است، به‌ویژه منطقه خراسان در حوزه صنعت و فن‌اوری برق رشد زیادی داشته است.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و شتاب در اجرای پروژه های حوزه برق در تابستان 1398 شرایط تولید برق در خراسان توام با آرامش و بدون قطعی باشد.

پست زیرزمینی جی آی اس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر