کد خبر: 721801 A

رفیعی‌پور خبر داد:

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در حال حاضر پنج‌هزار تن گوشت وارداتی در بنادر آماده تخلیه است و ۱۵ هزار تن نیز به‌زودی به کشور می‌رسد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رفیعی‌پور شامگاه سه‌شنبه در حاشیه جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در جمع خبرنگاران در اراک اظهار داشت: سال‌جاری سازمان دامپزشکی و همچنین دیگر معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی در حوزه تامین گوشت مورد نیاز مردم تلاش‌هایی داشته‌اند که با سال قبل قابل مقایسه نیست.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: با وجود تحریم‌ها در حوزه ارز برای سازمان دامپزشکی کشور در چهار ماه اخیر برابر سال ۹۶ تخصیص ارز ثبت شده و درخواست‌ها و ثبت سفارش‌ها، هم مربوط به موضوع مکمل‌ها و هم موضوع گوشت، تخم مرغ و دیگر اقلام مورد نیاز مردم است.

رفیعی‌پور تصریح کرد: در حوزه تامین گوشت، نمی‌توانیم با تولید داخلی نیاز کشور را برطرف کنیم، لذا برای واردات باید اقدام شود، البته در این موضوع ارز باید کامل تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: سال‌گذشته تا پایان سال مجموع واردات گوشت ۱۴۰ هزار تن بوده و میزان تخصیص هم ۱۷۰ هزار تن، ولی امسال تاکنون ۲۴۵ هزار تن ثبت سفارش داریم و بیش از ۱۴۵ هزار تن گوشت وارد کشور شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت: این میزان گوشت وارداتی در شبکه‌های پخش در حال توزیع است و حدود ۱۵ هزار تن گوشت وارداتی هم اکنون از طریق دریا به سمت کشور حمل می شود و پنج هزار تن نیز در بنادر آماده تخلیه است.

رفیعی پور تصریح کرد: در حوزه تامین گوشت دام یا گوشت قرمز در مجموع بیش از ۹۰۰ هزار تا ۹۵۰ هزار تن مصرف سالانه کشور است که از این میزان ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن وارداتی است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: سال گذشته بیش از ۲۵ میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار در کشور به دلیل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان معدوم شد، ولی امسال با بیش از ۹۷ درصد کاهش بیماری در طیور مواجه هستیم لذا در تامین گوشت مرغ نیز امسال هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

واردات گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر