کد خبر: 721642 A

فرمانده انتظامی شهرستان کرج خبر داد:

فرمانده انتظامی شهرستان کرج، گفت: با تلاش ماموران کلانتری 46 دهقان ویلا، سرنشینان یک دستگاه خودروی سرقتی که با تصادف ساختگی اقدام به 15 فقره سرقت خودرو در شهر کرج کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ حسنعلی فیروزخواه در جمع خبرنگاران، گفت: در پی شکایت راننده یک دستگاه خودرو پراید، مبنی بر تصادف خسارتی با یک دستگاه خودرو زانتیا بدون پرداخت خسارت از سوی راننده، پیگیری موضوع در دستور کار کلانتری 46 دهقان ویلا قرار گرفت .

وی افزود: در بررسی پرونده محرز شد که سرنشینان خودرو زانتیا که 3 نفر خانم بودند پس از برخورد با خودروی شاکی بدون ارائه مدرکی از وی می‌خواهند که در ساعت 16 همان روز برای دریافت خسارت خودرواش به آدرس مورد نظر در یکی از محله‌های خلوت کرج برود و با توجه به این که راننده به آنها شک کرده بود به آدرس اعلام شده مراجعه نکرده و اعلام شکایت می‌کند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در استعلام از شماره پلاک خودرو مشخص شد که خودرو سابقه سرقت در یکی از مناطق کرج را دارد، بنابر این مشخصات خودرو در اختیار تمامی گشت های کلانتری ها قرار گرفت تا این که خودرو مذکور در حال تردد از یکی از مراکز اصلی شهر کرج شناسایی و با دستور ایست ماموران متوقف شد.

سرهنگ فیروزخواه، تصریح کرد: سرنشینان خودرو پس از انتقال به کلانتری در ابتدا منکر هرگونه جرمی شده و از سرقتی بودن خودرو اظهار بی اطلاعی کردند اما در مواجهه با مالباخته به جرم خود اعتراف کرده و اذعان کردند که با یک دستگاه خودرو سرقتی در شهر تردد کرده و با ایجاد تصادف ساختگی از راننده می‌خواستند برای دریافت خسارتش در ساعت و مکان مشخصی که اغلب محله های خلوت و حاشیه شهر بودحضور پیدا کند.

وی گفت: به محض حضور مالک خودرو، یکی از متهمان با راننده سر صحبت را باز کرده و 2 نفر دیگر اقدام به سرقت خودرو وی می‌کردند که با این شیوه تا کنون به 15 فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ فیروزخواه در پایان از شهروندان خواست: در مواجهه با موارد مشکوک طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 و یا مراجعه به نزدیکترین مرکز انتظامی، موضوع را به پلیس اطلاع داده و شخصا از انجام هرگونه اقدامی خودداری کنند.

استان البرز سرهنگ فیروزخواه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر