کد خبر: 721423 A

مهرور اعلام کرد؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از برگزاری مانورهای تخصصی برای مقابله با حوادث احتمالی و عوامل آن خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی مهرور با بیان اینکه مانورهای اطفاحریق و امداد و نجات در ساختمانهای بلند مرتبه شهرجدید هشتگرد، مانور واکنش سریع و امداد و نجات شرکت پخش فرآوردهای نفتی و مانور زلزله و امدادو نجات در ۶ شهرستان البرز برگزار می شود، افزود: این اقدام به منظور آموزش و آماده سازی برای مدیریت بحران در شهرستان‌ها پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در یکی از این مانورها که به صورت پایلوت در شهرهشتگرد برگزار شد، دستگاه‌های شرکت کننده در مانور ، تخلیه و اسکان اضطراری، تریاژ بندی (اولویت مجروحان)، راپل، کمک های اولیه، انتقال و رهاسازی را مرور کردند.

مهرور با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است،افزود: برگزاری این نوع مانورها نقش بسزایی در یادگیری و آگاهی بخشی اقشار مختلف مردم دارد. و ما باید افزایش آگاهی و آموزش به مردم را در الویت برنامه خود قرار دهیم.

این مقام مسئول ضمن تشکر ازفرماندار،شهردار و نهادهای امدادی و خدماتی در برپایی این مانور، تصریح کرد: لازم است اینگونه مانورها در تمامی شهرهای شهرستان واستان به صورت ویژه اجرا شود تا تمامی دستگاهها در مقابله با بحران تمرین نمایند.

وی با اشاره به اینکه رزمایش واژگونی نفتکش حامل فرآورده های نفتی نیز در منطقه البرز برگزار شد، گفت: این رزمایش و دوره های آموزشی، باعث توانمندی نیروها و عوامل مؤثر در مدیریت شرایط اضطرار خواهد شد و کیفیت اقدامات مرتبط بستگی به کیفیت دوره های آموزشی دارد .  

 مهرور  طراحی و تهیه نقشه راه برای مراحل قبل، حین و بعد از اجرای مانورها را به منظور افزایش کیفیت و نیل به اهداف تعیین شده ضروری دانست.

 مانور جاده ای حادثه واژگونی نفتکش حامل فرآورده های نفتی و مواد خطرناک در جاده قدیم کرج به هشتگرد و در محدوده شهر گلسار با حضور عوامل دستگاه های اجرایی مرتبط در استان از جمله مدیریت بحران استانداری، فرمانداری ساوجبلاغ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر، شهرداری های منطقه وقوع حادثه، فوریت های پزشکی و اورژانس، سازمان آتش نشانی، شرکت ملی گاز و شرکت توزیع برق برگزار شد .

 

البرز ستاد مدیریت بحران استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر