کد خبر: 721198 A

سرهنگ نادربیگی:

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: مرد میانسالی که پس از سرقت دفترچه‌های بیمه از صاحبان دفترچه در مراکز بیمه اقدام به تهیه داروهای گرانقیمت و خاص کرده و آنها را با قیمت کمتر در بازار آزاد به فروش می‌رساند با تلاش پلیس البرز شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمد نادربیگی در جمع خبرنگاران گفت: در پی مخابره خبری از مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر حضور مشکوک شخصی در نمایندگی تعویض دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی همراه با تعدادی دفترچه بیمه متعلق به افراد متعدد، که آنها را برای تعویض به آن مکان آورده با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله ماموران کلانتری 14 رسالت به نمایندگی مذکور اعزام شدند.

وی افزود: پس از حضور ماموران، فردی به آنها مراجعه و اعلام کرد حدود 4 ماه پیش دفترچه بیمه‌اش مفقود شده و امروز از طریق پیامک متوجه شده که دفترچه‌اش از سوی شخص دیگری دریافت شده که بلافاصله ضمن تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 خود را به بیمه رسانده و از طریق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد فرد دریافت کننده دفترچه در نمایندگی بیمه حضور دارد.

این مقام انتظامی گفت: نامبرده دستگیر و همراه شاکی برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل شدند و پرونده متشکله برای رسیدگی ویژه به پلیس آگاهی استان البرز ارجاع شد. در تحقیقات مقدماتی از شاکی محرز شد که دفترچه‌اش 4 ماه پیش مفقود شده و پس از مدتی کارپرداز تامین اجتماعی با وی تماس گرفته و به او اعلام می‌کند از طریق دفترچه وی داروهای بیماری‌های خاص دریافت شده و از طریق پیامک نیز متوجه تعویض دفترچه اش می شود .

سرهنگ نادربیگی بیان کرد: متهم که علاوه بر دفترچه شاکی 4 عدد دفترچه دیگر را نیز برای تعویض همراه داشت در بازجویی‌های اولیه ماموران اقرار کرد دفترچه‌ها را پیدا کرده اما در مواجهه با شکات و نماینده حقوقی تامین اجتماعی و استعلام پرونده‌هایی که متهم از دفترچه آنها سوء استفاده کرده و با آنها اقدام به دریافت داروهای گران‌قیمت بیماری‌های خاص کرده بود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به جرم خود مبنی بر سرقت دفترچه 17 نفر از شهروندان، با جعل مدارک و سوء استفاده از آنها اقدام به خرید داروهای گران قیمت کرده است .

وی در تشریح جزئیات شگرد متهم گفت: نامبرده با مراجعه به مراکز تعویض دفترچه بیمه با سوء‌استفاده از شلوغی این مراکز و ازدحام جمعیت در زمان تحویل دفترچه، صاحبان آنها را تحت نظر قرار داده و درصورتی که صاحب دفترچه دیر به باجه مراجعه می‌کرد و یا در صورت خواندن اسامی، فرد حضور نداشت پس از اطمینان از عدم حضور صاحب دفترچه به جلوی باجه مراجعه کرده و با معرفی خود به عنوان صاحب دفترچه، دفترچه را تحویل گرفته و پس از مراجعه به پزشکان متخصص بیماریهای خاص با کلاهبرداری و سندسازی اقدام به دریافت نسخه و تایید پزشک متخصص کرده و اقدام به تهیه داروهای خارجی و داروهای بیماری‌های خاص از داروخانه‌ها کرده و با کسر مبلغی کمتر از قیمت آزاد ، آن ها را به دلالان در بازار می فروخت .

این مقام انتظامی اظهار کرد: با راهنمایی‌های متهم، 5 نفر از دلالان که با متهم همکاری داشته و پس از خرید داروهای گرانقیمت و خاص آنها را به روشی کاملا غیر بهداشتی نگهداری و به بیماران فروخته و با این شیوه سلامت آنها را به خطر می‌انداختند، دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ نادربیگی با بیان اینکه متهم از این طریق بالغ بر 100 میلیون تومان به بیمه خسارت وارد کرده، گفت: تمامی مالباختگان شناسایی و پرونده در حال رسیدگی است .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از شهروندان خواست در صورت مراجعه به مراکز خدماتی مانند بیمه مراقب اطراف خود بوده و تا پایان مراحل اداری پیگیر روند امور باشند تا مورد سوء‌استفاده مجرمان قرار نگیرند.

سرهنگ نادربیگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر