کد خبر: 721193 A

سردار محمدیان:

فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند کپی کارت های بانکی که در قالب 3 باند ، اقدام به 4 میلیارد تومان کلاهبرداری از حساب شهروندان کرده بودند خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان در جمع حبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده های متعدد کلاهبرداری از کارت های بانکی و تخلیه حساب مالباختگان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا استان البرز قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: در بررسی پرینت حساب بانکی مالباختگان محرز شد که برداشت از حساب بانکی آن ها آخرین بار پس از خرید از یک فروشگاه دریکی از شهرهای شمالی صورت گرفته است .

وی گفت: بلافاصله ماموران با دریافت نیابت قضائی به شهر مورد نظر اعزام و در بازرسی از فروشگاه مذکور موفق به کشف چندین دستگاه پوز شدند که با نصب اسکیمر بر روی آن ها اقدام به کپی مشخصات کارت بانکی خریداران می کردند .

فرمانده انتظامی استان البرز گفت : اعضای این باند با راه اندازی فروشگاه های ثابت یا سیار در مسیر مسافران پس از کپی مشخصات کارت مالباختگان و نصب برچسب و لیبل بانک مورد نظر بر روی کارت ، با کارت شناسایی جعلی مطابق با مشخصات درج شده بر روی کارت اقدام به خرید طلا و اجناس قیمتی می کردند.

سردار محمدیان با بیان این که متهمان با این شیوه اقدام به 4 میلیارد تومان کلاهبرداری از حساب های بانکی کرده اند گفت : در این رابطه 7 نفر که در قالب 3 باند کلاهبرداری فعالیت می کردند دستگیر و از آن ها 7 دستگاه اسکیمرو 7 هزار کارت خام بانکی کشف شد.

وی افزود: تاکنون بیش از 300 شاکی در سراسر کشور شناسایی و پرونده همچنان درحال بررسی است.

فرمانده انتظامی استان البرز از شهروندان خواست : چنانچه برای خرید در فروشگاه ها مجبور به ارائه کارت بانکی به جای پول نقد شدند ، رمز کارت را در اختیار فروشنده قرار ندهند و حتما خودشان اقدام به واردکردن رمز کارت نمایند.

 

سردار محمدیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر