کد خبر: 720945 A

درجلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی البرز مطرح شد؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: پرداخت سهم نیم درصد شهرداری ها به حساب کتابخانه های عمومی، سرمایه گذاری بلند مدت است.

به گزارش ایلنا، خسرو ارتقائی در دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز اظهار داشت: با توجه به اینکه اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز با طرح و برنامه‌های خوبی درحوزه کتاب و کتابخوانی پای کار آمده انتظار می‌رود سازمان‌هایی همچون شهرداری ها همکاری بیشتری کنند تا در آینده آثار و پیامدهای این حرکت مثبت را مشاهده کنیم. 

وی افزود: در این راستا شهرداری ها باید سهم نیم درصد کتابخانه ها را پرداخت کنند. پرداخت این مبلغ از سوی شهرداری ها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری در حوزه کتابخوانی بصورت بلند مدت است. از این رو ضروری است شهرداری ها به ویژه شهرداری کرج در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی افزود: هرچند که در سال های اخیر شهرداری های استان توجه ویژه ای بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارند، بر لزوم برگزاری جلسه ای از سوی اداره کل امور شهری و کتابخانه های عمومی با شهرداری های بزرگ استان تاکید کرد. 

ارتقائی تصریح کرد: : بهتر است سریعا جلسه ای در این خصوص برگزار شود و میزان بدهی هر شهرداری مشخص و نسبت به پرداخت آنها از سوی شهرداری ها اقدام و گزارش آن را در جلسه بعدی انجمن کتابخانه های عمومی استان ارائه شود.

 وی خاطر نشان کرد: با پرداخت بدهی شهرداری ها، کتابخانه های عمومی می توانند گام بلندتری در راستای ارتقای فرهنگ کتابخوانی بردارند.

معاون استاندار تصریح کرد: جهت جذب اعتبار برای ادامه روند ساخت کتابخانه‌های عمومی ماهدشت، مشکین دشت و مرکزی هشتگرد، اداره کل کتابخانه های عمومی نسبت به برگزاری جلسات جداگانه با فرمانداران و شهرداران شهرهای مذکور، نماینده سازمان برنامه و بودجه و اداره کل راه و شهرسازی ظرف مدت یک ماه اقدام کنند.

استان البرر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر