کد خبر: 720509 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خارگ از توقف پروژه‌های بازسازی دو مدرسه شهید مطهری و هفده شهریور این جزیره انتقاد کرد.

رئیس کمیسون عمران شورای اسلامی شهر خارگ در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا  با انتقاد از توقف پروژه‌های بازسازی دو مدرسه شهید مطهری و هفده شهریور خارگ گفت: از جمله وظایف اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر احداث مدارس و همچنین ترمیم و نوسازی و تجهیز مدارس متعلق به آموزش و پرورش است که با توجه به وظایف اشاره شده این اداره می بایست اقدامات انجام شده خود در طول مدت بیست سال گذشته در جزیره خارگ را تشریح کند زیرا ما در این مدت خدماتی را مشاهده نکرده ایم.

21

بهروز خواجه افزود : با توجه به بافت فرسوده بیشتر  مراکز آموزشی خارگ و ظرفیت محدود این جزیره انتظار می‌رفت مسئولین آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی استان تدابیر بهتری را در خصوص مدارس تخریبی خارگ مد نظر داشته باشند کما اینکه در حال حاضر باگذشت سه سال از تخریب دو مدرسه شهید مطهری و هفده شهریور ، همچنان شاهد اقدام در خور و شایسته ای نبوده ایم و ظاهراً عزمی از سوی متولیان در این خصوص وجود ندارد ، این مسئله باعث شده دانش آموزان خارگی در دیگر مدارس خارگ در دو شیفت و فراتر از ظرفیت قانوتی ادامه تحصیل دهند .

وی افزود : سوال اینجاست که اگر در خصوص مدرسه هفده شهریور بودجه‌ای ندارید چرا نسبت به تخریب آن اقدام کرده و پس از اجرای فونداسیون و ستونها به مدت دو سال آن را به حال خود رها کرده‌اید.

خواجه در خصوص بازسازی مدرسه شهید مطهری افزود : با توجه به توافق صورت گرفته بین پتروشیمی خارگ و اداره کل نوسازی مدارس استان ، شرکت پتروشیمی همه تعهدات خود را انجام داده اما اداره نوسازی مدارس اقدام در خور توجهی نداشته است و ظاهراً آموزش و پرورش استان فراموش کرده که خارگ هم بخشی از استان بوده و به دانش آموزان آن تعهد دارد .

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی جزیره خارگ در پایان اضافه کرد : انتظار می رود اداره کل آموزش و پرورش استان با توجه محدودیت‌های موجود در خارگ نگاه ویژه‌ای به این جزیره داشته باشد و ضمناً پروژه‌های در دست اقدام خود را تعیین وضعیت کند.

27

26

دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش بوشهر خارگ مدارس خشت و گلی سازمان نوسازی مدارس کشور مناطق محروم کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر