کد خبر: 719624 A

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج، گفت: به دنبال افزایش قیمت گوشت گرم گوساله در ماه های گذشته، توزیع گوشت گوساله وارداتی در راستای تنظیم بازار از روز شنبه 6 بهمن در بازار روزهای شهرداری کرج آغاز می شود.

به گزارش ایلنا، عباس وحیدی در جمع خبرنگاران، گفت: بالا رفتن قیمت گوشت گوساله و گوسفندی باعث شده استقبال مردم از گوشت‌های گرم و منجمد وارداتی بیشتر شود اما این موضوع با حواشی خاص خود همچون صف‌های طولانی برای دریافت گوشت، همراه بوده است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج در این مورد خاطرنشان کرد: این سازمان صرفاً وظیفه توزیع گوشت‌های گرم و منجمد که از طریق جهاد کشاورزی و پشتیبانی امور دام تامین می‌شود را بر عهده دارد. 

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج، خبر داد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار قیمت هرکیلوگرم گوشت ران گوساله  38هزارو پانصد تومان وسردست گوساله وارداتی(بصورت وکیوم) هرکیلوگرم 36 هزارو پانصد تومان  از روز شنبه 97/11/06 در بازار روزهای میوه و تره بار شهرداری کرج عرضه می گردد تا علاوه بر سهولت در دسترسی مردم به این محصول، قیمت کاذب و حبابی آن نیز شکسته شود.

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر قیمتها توسط ناظرین ویژه بازار روزها رصد می شود، گفت: تمامی غرفه های عرضه گوشت گرم گوساله موظف هستند با نصب بنر تحت عنوان «توزیع گوشت گرم گوساله وارداتی تنظیم بازار» در مقابل غرفه خود مردم را مطلع کنند.

وحیدی ضمن توصیه به شهروندان برای خرید کالای مورد نیاز از طریق  بازار روزهای تحت پوشش شهرداری کرج، تاکید کرد: فروشندگان موظف به نصب نرخ نامه در مقابل دید مشتریان هستند و هرگونه کم فروشی یا احتکار و فروش اجناس با قیمت های غیرمصوب برخورد‌ قانونی از سوی بازرسان سازمان مستقر در میادین را به همراه خواهد داشت و اولویت اصلی ما حمایت از مشتریان و حقوق مادی و معنونی آنان است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه یا مقدار مشخصی برای توزیع گوشت به صورت هفتگی یا ماهانه تعیین نشده و با توجه به گوشت موجود، توزیع صورت می گیرد، اضافه کرد: این گوشت‌های منجمد و گرم گوسفندی و گوساله، وارداتی هستند و فرآیند اداری برای واردات و ترخیص از گمرک آنها، گاهی طولانی می‌شود. 

 

توزیع گوشت گرم میادین شهرداری رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر