کد خبر: 719283 A

رییس مرکز توسعه ومکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی:

رییس مرکز توسعه و مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد از تامین ۹۵ درصدی تجهیزات کشاورزی در داخل کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، کامبیز عباسی در حاشیه نمایشگاه بین المللی کشاورزی، مکانیزاسیون، نهاده ها و ادوات و تجهیزات کشاورزی مشهد در گفتگویی با خبرنگاران گفت: در حوزه صنایع کشاورزی ولوازم و تجهیزات مورد نیاز آن حدود ۹۰تا ۹۵ درصد خوداتکایی داخلی داریم که از سال ۹۲ تا کنون بیش از۷۰هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در این بخش صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به اهمیت تامین امنیت غذایی مردم در شرایط تحریم همیشه به اثبات رسانده ایم که با تکیه بر توان داخلی میتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۵درصد گندم تولیدی از مرحله کاشت تا برداشت توسط ماشین آلات و تجهیزات کاملا داخلی و دانش روز بومی تولید می شود.

عباسی با انتقاد از عدم حمایت مناسب دستگاه های پشتیبان کننده داخلی اظهار داشت: کشاورزان که امروز در این شرایط تحریم نقش ارزنده ای در تامین محصولات و بالابردن امنیت غذایی دارند متاسفانه برای تامین سوخت ماشین آلات خود دچار مشکل و با سختی فراوانی در این راه مواجهند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۴/۵ میلیون نفر بهره بردار و ۲/۵ میلیون نفر گندم کار و یک میلیون ۳۰۰هزار نفر برنجکار با معضل تامین سوخت مواجه هستند اما با تلاش توانسته اند با اتخاذ تدابیر لازم این مشکل را مرتفع و مسئولان زیربط به سرعت برای رفع مشکل این عزیزان چاره اندیشی کنند. 

رییس مرکز توسعه و مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی از نگاه ویژه بانک کشاورزی که علاوه بر تکالیف تعیین شده و منابع پیش بینی شده بیش از ۹۹ هزار تراکتور و ۲۲۰ هزار ادوات کشاورزی را از طریق تسهیلات با نرخ ۱۵ درصد حتی کمتر از نرخ متعارف بانکها در اختیار کشاورزان قرار داده اند، تقدیر و خواستار تداوم آن شد.

محبی مدیرنمایشگاه بین المللی مشهد نیز تصریح کرد: این نمایشگاه در مجموع ۱۵ هزار مترمربع فضای خالص در قالب ۳۰۰ غرفه با حضور ۱۵۰ شرکت داخلی و ۱۵۰ نمایندگی برندهای خارجی به خود اختصاص داده و همچنین سه هیات خارجی جهت بازدید و انعقاد قرارداد و تفاهمنامه حضور دارند.

سرمایه گذاری کشاورزی توسعه نمایشگاه گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر