کد خبر: 718541 A

​استاندار خراسان رضوی عنوان کرد؛

استاندار خراسان رضوی گفت: دولت را باید با تفکر بخش خصوصی اداره کرد و برای تعالی فرهنگ اقتصادی در این استان شب و روز نمی شناسم.

به گزارش ایلنا از مشهد ، علی رضا رزم حسینی در دیدار با قائم مقام تولیت آستان قدس و مدیران اقتصادی این مجموعه با اشاره به چالش های اداره کشور، افزود: تمرکز گرایی، بوروکراسی اداری، اختلافات سیاسی، بزرگ بودن دولت و‌گران اداره کردن آن، عدم توجه به فرهنگ اقتصادی در آموزه های دینی، عدم انسجام ارکان حکومت، قوانین مزاحم و عدم تناسب اختیارات استانداران متناسب با وظایف آن ها از جمله این چالش هاست.

وی عنوان کرد: با توجه به این شرایط نمی توان دست روی دست گذاشت و منتظر ماند ، بلکه باید روش مدیریتی جدیدی ارائه کرد که بتوان از تمامی ظرفیت ها استفاده کرد.

وی تصریح کرد: به همین منظور مثلث توسعه اقتصادی با اضلاع نمایندگان مجلس در شورای اسلامی، کارگزاران حکومت و سرمایه گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادی ترسیم شد.

رزم حسینی خاطر نشان کرد: ائمه جمعه به عنوان شخصیت های تاثیر گذار و صاحب تریبون باید مروج این موضوع باشند.

وی با تاکید بر اینکه من استاندار جاریه نیستم، افزود: با حضور میدانی و استقبال از سرمایه گذاران سالم و توانمند به دنبال توانمند سازی جوامع محلی و تقویت اقتصاد خانوار هستم که یکی از مهمترین اهداف نظام و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در  استانداری به روی سرمایه گذاران باز است؛ گفت: آستان قدس به عنوان یک ظرفیت عظیم در استان و کشور باید مورد توجه قرار گرفته و از ظرفیت و توان این مجموعه برای توسعه استان و کشور بهره گرفت .

رزم حسینی با بیان اینکه باید کشور را با توان و ظرفیت بخش خصوصی و شرکت ها بسازیم ؛ تصریح کرد : در این راستا خراسان رضوی به ۱۲ منطقه اقتصادی متناسب با حوزه های انتخابیه ۱۲ گانه تقسیم کرده و در پی آن هستیم که برای هر یک از آن ها متولی خاصی معرفی و تعیین کنیم.

وی افزود: تا کنون برای چهار منطقه اقتصادی متولی مشخص شده و ۳۹ شرکت و مجموعه اقتصادی نیز متقاضی سرمایه گذاری در این مناطق ۱۲ گانه اقتصادی هستند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه به همکاری پایدار با آستان قدس امیدوار هستم، گفت: آستان قدس رضوی نیز می تواند در هریک از این مناطق که تمایل دارد ،سرمایه گذاری کند .

اقتصاد بخش خصوصی دولت اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر