کد خبر: 717984 A

نایب رئیس شورای عالی استان ها خبر داد:

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه طرح ساماندهی دفاتر وکلا و پزشکان توسط شورای عالی استان‌ها تهیه شده است گفت: این طرح پس از اعلام وصول در مجلس، هم‌اینک در کمیسیون‌های مربوطه در حال بررسی است.

به گزارش ایلنا، سیدعبدالرزاق موسوی با اشاره به طرح ساماندهی دفاتر وکلا، پزشکان و دیگر حرفه‌هایی که در کاربری‌های مسکونی در سطح شهرها در حال فعالیت هستند، گفت: این طرح توسط شورای عالی استان‌ها تهیه و پس از اعلام وصول در مجلس، هم‌اینک در کمیسیون‌های مربوطه در حال بررسی است.

وی ادامه داد: ساماندهی مکان‌های فعالیت شغل‌های مختلف از گذشته وجود داشته اما واقعیت این است که کار آسانی نیست و در حاشیه آن مباحثی ایجاد می‌شود.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: قانون از ابتدای فعالیت برخی از مشاغل مانند فعالان حقوقی و پزشکی اجازه داده بود که دفتر وکلا، پزشکان و دفاتر اسناد رسمی در کاربری‌های مسکونی مشغول به کار شوند.

به گفته موسوی تاکنون در شورای شهر شیراز بحثی مبنی بر ساماندهی دفاتر وکلا و پزشکان مطرح نشده است، چرا که کار آسانی نیست و ضمن حفظ حقوق مربوطه باید ساماندهی هم در دستور کار قرار گیرد.

حقوق قانون شورای عالی استان ها شورای عالی استان شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر