کد خبر: 717714 A

سرپرست‌گردشگری‌سازمان فرهنگی‌شهرداری شیراز:

سرپرست گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: با توجه به تنوع اقلیمی در فارس نخستین سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، علی نیّری از راه‌اندازی نخستین سایت موزه زمین گردشگری در شیراز خبر داد و اظهار کرد: راه‌اندازی این سایت موزه در شیراز می‌‌تواند گردشگران علاقمند به زمین‌شناسی را به شیراز جذب کند چرا که ژئوتوریسم از عناوین تخصصی گردشگری است که گردشگران خاص خودش را دارد.

نیّری تصریح کرد: با اجرای این طرح گردشگری شبانه و خوراک در شیراز فعال می‌شود و می‌توان از این فرصت بهره برد و ظرفیت‌های شیراز را بیشتر معرفی کرد و در تمام ماه‌های سال این خیابان‌ها مملو از گردشگر باشد و همچنین نباید تنها به یک خیابان بسنده کرد و برای این بخش محدودیت قائل شد بلکه می‌توان در تعداد زیادی از خیابان‌های شیراز این طرح را اجرا کرد و با این کار مالکیت ملکی افراد هم حذف می‌شود.

به گفته وی با شرکتی که به صورت ویژه در حوزه اقامتگاه‌های موقت در فضاهای باز با افزایش ماندگاری گردشگران فعالیت دارند جلسه‌ای برگزار شد و قرار شد به شیراز بیایند و سایت کوهستانی دراک و بام شیراز به آنها معرفی شود.

سرپرست گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه برای جذب گردشگر از هند تلاش زیادی نشده و با وجود اینکه شیراز ظرفیت‌های زیادی دارد اما بیشتر آنها به تهران می‌روند، گفت: تاج محل در هند، نماد یک زن فرهیخته ایرانی است و از طرفی معماری آنجا توسط  عیسی خان شیرازی است که این محل دیده می‌شود که مردم هند برای این دو شخصیت احترام ویژه‌ای قائل است و از این ظرفیت می‌توان استفاده کرد اما کمتر مراوده داشتیم.

نیّری افزود: در این زمینه هم با گروهی صحبت شد که با هند ارتباط دارند و احتمال دارد که بخشی از سرمایه را هم خودشان تامین کنند و هفته فرهنگی شیراز در هند برگزار شود.

سرپرست گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تصریح کرد: اگر درآمد این اماکن به حفظ و نگهداری خودشان تخصیص یابد می‌توان جاذبه‌های مکمل طراحی و اجرا کرد تا جذب بیشتر گردشگران را به دنبال داشته باشد.

روابط عمومی زمین شهرداری گردشگری موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر