کد خبر: 717006 A

فرشی خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با عنوان اینکه هزار و 500 نفر اشتغال در 60 واحد جدید صنعتی ایجاد خواهد شد، افزود: با توجه به تعهدات اشتغالزایی، تا پایان سال میزان واحد‌های به بهره برداری رسیده در سال‌جاری به حدود 150 واحد صنعتی، خواهد رسید که این تعداد بیشتر از تعهدات ابلاغ شده در سامانه وزارت صنعت است.

به گزارش ایلنا، محمدامین فرشی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه کرج با اشاره به اینکه 72 واحد دارویی در استان البرز مستقر است، گفت: در دهه فجر امسال، 60 واحد صنعتی افتتاح می شود که این تعداد واحد مازاد بر واحدهایی است که در هفته دولت در استان به بهره برداری رسیده است.

فرشی با عنوان اینکه هزار و 500 نفر اشتغال در واحدهای جدید ایجاد خواهد شد، افزود: با توجه به تعهدات اشتغالزایی، تا پایان سال میزان واحد‌های به بهره برداری رسیده در سال‌جاری به حدود 150 واحد صنعتی، خواهد رسید که این تعداد بیشتر از تعهدات ابلاغ شده در سامانه وزارت صنعت است.

وی با عنوان اینکه 70 درصد از  واحد‌های شهرک صنعتی اشتهارد با ظرفیت بالای 50 درصد در حال فعالیت هستند، گفت: با اعتبار تخصیص یافته تصفیه خانه شهرک صنعتی اشتهارد ارتقا می یابد و مشکلات بوی بد آن برطرف می شود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه تصفیه خانه شهرک صنعتی نظر آباد در دهه فجر کلنگ زنی می شود، گفت: در شهرک صنعتی سپهر و هشتگرد هم کلنگ زنی و یک واحد به بهره برداری می رسد.

فرشی با اشاره به اینکه منطقه صنعتی ماهدشت مجوز شهرک صنعتی می گیرد، اظهار داشت: مشکلات واحد‌های صنعتی این منطقه برطرف می شود و شهرک صنعتی نجم آباد هم به همراه شهرک صنعتی امید البرز به بهره برداری می رسد و در این ارتباط از ابتدای سال برنامه ریزی کردیم که 100 واحد تحت تملک بانکها احیا و  به چرخه تولید اضافه شوند و تا کنون حدود 56درصد از این واحدها به چرخه تولید بازگشته اند.

وی با بیان اینکه 22 کلیومتر فاز روشنایی در شهرک صنعتی اشتهارد به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: دو پست برق 63 کیلو ولت در دهه فجر به بهره برداری می رسد و اگر پست 400 کیلو ولت استان کلنگ زنی شود مشکلات برق شهرک صنعتی اشتهارد حل شده و فاز توسعه ای بسیاری از واحدها تولیدی آغاز می شود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه 7 ناحیه صنعتی روستایی برای دهستان های بالای ده هزار نفر جمعیت در استان البرز پیش بینی شده است، عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری واحد‌های به بهره برداری در استان البرز  در دهه فجر حدود 328 میلیارد تومان بر اساس روز سرمایه گذاری است و با توجه به افزایش قیمت ارز این میزان افزایش قابل ملاحظه ای دارد.

وی گفت: 36 میلیون دلار صادرات صنایع کوچک در سال گذشته بود که در حال حاضر تا پایان 9 ماهه سال‌جاری به حدود صد میلیون دلار رسیده است و برنامه ریزی انجام شده حدود 150 میلیون دلار در صادرات صنایع کوچک است.

فرشی با بیان اینکه مرکز لجستیک شهرک صنعتی اشتهارد با مشارکت بخش خصوصی احداث می شود،تصریح کرد: برای فرزندان کارگران شهرک صنعتی در دهه فجر  یک مدرسه هوشمند 12 احداث می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر