کد خبر: 716417 A

تعیین تکلیف درباره 58 پرونده صنعتگران استان فارس؛

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از رسیدگی و بررسی و تعیین تکلیف 58پرونده راکد صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس خبر داد و گفت: این پرونده‌ها مربوط به متقاضیانی است که در سال های قبل از سال92 با این شرکت قرارداد منعقد کرده اما ساخت و سازی نداشته‌اند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، افزود: با بررسی این پرونده‌ها درنهایت 17 پرونده منجر به فسخ قطعی،30پرونده منجر به اعطای مهلت و 5پرونده تجدید وقت،3پرونده انصراف و 3 پرونده نیز از دستورکار خارج شد.

خالد فتوحی بابیان اینکه تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فسخ و آزادسازی آنها از برنامه‌های مهم است گفت: با واگذاری اراضی راکد به متقاضیان دیگر، روند ساخت‌وساز و اجرای طرح‌های صنعتی شتاب می‌گیرد.

وی تصریح کرد: با نظارت بر روند ساخت‌وساز واحدهای صنعتی و تعیین فرصت قانونی و مهلت برای ساخت‌وساز، امکان بورس‌بازی زمین و سوءاستفاده افراد سودجو در فضای شهرک‌های صنعتی فارس وجود ندارد.

فتوحی اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال کردن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیأت حل‌اختلاف و داوری اقدام می‌‌کند.

وی عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت‌وساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضا اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را ازجمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیأت حل‌اختلاف و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تعیین‌تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال از طریق هیأت حل‌اختلاف و داوری را یک راهکار تخصصی در برخورد با واحدهای متخلف بدون ارجاع به مراجع قضایی دانست و خاطرنشان کرد: فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به‌واسطه آن، زمین موردنیاز برای سرمایه‌گذاران واقعی برای ایجاد واحدهای تولیدی و فرصت‌های شغلی در سطح این استان فراهم شود.

 

 

بازی روابط عمومی زمین صنایع کوچک اختلاف و داوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر