کد خبر: 715870 A

وزیر راه در گرگان مطرح کرد:

وزیر راه در سفر به استان گلستان گفت: سه هزار و ۳۰۰ نقطه در کشور حادثه خیز است.

به گزارش ایلنا،  وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای اداری گرگان با اعلام این مطلب افزود: سه هزار و 300 نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که از این تعداد، هزار و 760 نقطه برای رفع حادثه اولویت دارد.

محمد اسلامی افزود: هوشمندسازی راه‌ها در دستورکار است تا با ایمن سازی جاده ، خطر را برای رانندگان کاهش دهیم.

وی گفت: اگر بخش خصوصی در این زمینه وارد شود از آنها حمایت خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین به کمربندی گرگان اشاره کرد و افزود: این کمربندی جزو اولویت‌ها است اما معارضاتی دارد و باید مشکلات برطرف شود.
 
اسلامی درخصوص بافت فرسوده نیز گفت: نباید به امید رسیدن بودجه دست روی دست گذاشت. می‌توان با تجمیع سرمایه‌ بخش خصوصی ، این طرح را دنبال کنیم.
 
وزیر راه و شهرسازی افزود: ساخت  2 هزار و 900 واحد مسکونی در بافت فرسوده برای سال آینده در گلستان در نظر گرفته شده که پاسخگوی استان نیست و نیاز است توجه بیشتری به این بخش شود.
 
اسلامی همچنین از در نظر گرفتن بودجه برای رادار هواشناسی گلستان خبر داد و گفت: این بودجه از محل ماده 10 تامین خواهد شد.
 
وزیر راه و شهرسازی همچنین به نشتی 35 درصدی آب در شبکه فرسوده آب گرگان اشاره کرد و گفت: آبفای شهرستان باید با  تلاش شبانه روزی مشکلات را برطرف کند.
 
در این جلسه نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان 2 هزار تخت بیمارستانی دیگر نیاز است و شاخص‌های درمانی ما نیز باید افزایش یابد.
 
نورمحمد تربتی نژاد افزود: برای راه‌اندازی سامانه راهدار هواشناسی ۱۸ میلیارد تومان هزینه نیاز است و اگر دولت حمایت کند از بسیاری از خسارات طبیعی جلوگیری خواهد شد.
 
دیگر نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه شورای اداری گرگان گفت:  با توجه به شرایط اقلیمی  در تولید شماری از محصولات کشاورزی رتبه اول و دوم را داریم اما به سبب نداشتن صنایع تبدیلی با مشکل مواجه‌ایم .

نبی هزار جریبی افزود: چوب سرسبزی اندک استان را می‌خوریم و دچار محرومیت‌های بسیاری هستیم.
 
وی همچنین گفت: جاده ساری- گرگان- گنبد دیگر پاسخگوی این تعداد رفت و آمد جاده‌ای نیست و باید جاده جایگزینی برای آن در نظر گرفت.
 
وزیر راه و شهرسازی به همراه دیگر وزرای هیات دولت رئیس‌جمهور را در سفر 2 روزه به گلستان همراهی می‌کند.

رئیس جمهور برای افتتاح طرح‌های اقتصادی، صنعتی و بهداشتی از دیروز به گلستان سفر کرده است.

استان گلستان بودجه دولت وزیر راه و شهرسازی راه و شهر سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر