کد خبر: 715867 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد از تدوین برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستاهای استان با هدف ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید مجتبی حسینی‌پور در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی آمایش سرزمین، آمار، محیط زیست و توسعه پایدار استان اظهار داشت: توسعه روستاها با نگاه به روستا و متناسب با ساختار و ویژگی های جامعه روستایی در سطح استان مورد توجه است.

وی با اشاره به ضرورت حفظ محیط زیست و ایجاد اشتغال مبتنی بر منابع ادامه داد: مشخص شدن ماموریت روستاهای استان در زمینه های حفظ محیط زیست، گردشگری، جلوگیری از بیابان‌زایی، و کشاورزی از جمله مواردی است که در این ماموریت باید به آن توجه داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد برگزاری جلسات آمایش را تکلیف قانونی دانست و اضافه کرد: در کنار فعالیت‌های اصلی برای ایجاد اشتغال روستایی، فعالیت های پشتیبان نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم حرکت به سوی تولید اشتغال برای فارغ التحصیلان، مجموعه‌های استارت آپی، خدمات برتر، صنایع های تک عنوان کرد: باید مشاغلی ایجاد شود که کم آب بر و سازگار با محیط زیست و اقلیم استان باشد.

به گزارش ایلنا، در این نشست با اشاره به مزیت‌های نسبی روستاهای هدف و چشم انداز پیش روی، راهبردها و طرح‌های پیشنهادی شامل عنوان طرح، محور تولید و خدمات، میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای هر طرح و پیش بینی میزان اشتغال ایجاد شده به ازای هر طرح برای هر یک از آن روستا ها عنوان شد.

در این نشست برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی 15روستای شهرستان‌های اشکذر، بافق و بهاباد مشتمل بر روستاهای ابراهیم آباد، اسلام آباد، صدر آباد، شمسی، شرف آباد، باجگان، برکوئیه، بساب، دولت آباد، شیطور، آسفیج، بنستان، بنیز، کویجان و وحدت آباد مورد بررسی قرار گرفت.

یزد روستا اشتغالزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر